Жінка. Чи замислювалися Ви коли – небудь що закладено в цьому слові?

Дата: 08.11.2023 10:49

Возможно, это изображение текст

Жінка. Чи замислювалися Ви коли – небудь що закладено в цьому слові? Хто така жінка? Яка її роль у цьому житті?

Найперше, що приходить на думку: жінка – мати, дружина, дочка, сестра, берегиня тощо. Та чи це все? Чи тільки цим обмежується роль жінки у цьому світі?

Вже чотири роки в Україні реалізується проєкт «Голос жінок і лідерство – Україна». Це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформи взаємодії для досягнення їхніх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат і просування гендерної рівності в Україні та реалізовується в усіх областях України.

В межах проєкту, навіть за умов війни, протягом року в різних областях України проходять заняття Академії Жіночого Лідерства. В одному з тренінгів АЖЛ 2-4 листопада взяла участь представниця Новослобідської територіальної громади – Оксана САХНО, директорка Новослобідського ЦПРПП.

У ході тренінгу учасницями разом із тренерами Г. Целовальниченко та М. Колодій, організатором Н. Карбовською були розглянуті особисті цінності лідерок, на практиці опрацьовані SMART- цілі, плани дій, мережування. Червоною ниткою через усі три дні заходу пройшла думка: жінка, в першу чергу людина, що має рівні права, обов’язки та можливості з чоловіками для власної реалізації в цьому світі.

Сьогодні, в часи війни, стають все більш актуальними слова Генріха Гейне: «Жінка творить історію, хоча історія запам’ятовує лише імена чоловіків».