9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією

Дата: 09.12.2023 20:34

Фото без опису

☝️📌Щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.🤝💰❌
  9 грудня 2003 року у мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.💁🏻‍♀️😉
🫴🏻Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.
🫴🏻Конвенція набула чинності в грудні 2005 року після її ратифікації 30 країнами. Україна ратифікувала конвенцію 18 жовтня 2006 року.
☝️Відповідно до Конвенції ООН проти корупції (2003) та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), термін «корупція» означає зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в інтересах третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.
  Наслідками поширення корупції в Україні на національному та регіональному рівнях є підрив соціальної довіри, руйнація соціальної моралі та почуття справедливості в населення, посилення соціальної напруженості, зневіра в ефективності державної політики тощо.
  Згідно з вимогами законодавства України функції боротьби з корупцією покладено на спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції, а саме: органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції.
  Розв’язання проблеми корупції залишається одним із пріоритетів для українського суспільства.Фото без опису