Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

НЕСУ КУТЮ НА ПОКУТЮ

Дата: 27.12.2023 08:49
Кількість переглядів: 112

Фото без описуНаприкінці кожного року всі християни очікують світлого свята – Різдва Христового. Воно приносить радість, самаколики та надію на краще майбутнє.

За доброю традицією у Музеї горюнської культури відтворили старовинний обряд «Несу кутю на покутю» за спогадами старожилів-односельців.

У переддень Різдва основною обрядовою їжею була кутя. Приготовану на Святвечір кутю називають багатою. Головний інгредієнт страви – зерно – символізує родючість землі. До каші також додавали мак – символ добробуту та багатства, горіхи – здоров’я і міцність, мед – благополуччя.

З кутею пов'язано чимало обрядових дій. Після приготування, вийнявши горщик, дивилися: якщо зерна піднялися через вінчик — на добробут, а запали — на лихе передвістя. На місці, де мала стояти кутя,— покуті – робили кубло з сіна, в нього і ставили горщик. По закінченні свят частину сіна віддавали тваринам, а решту тримали для кубел, де мали нестися кури чи висиджуватися курчата. За традицією, горщик із кутею на стіл мав поставити хлопчик або сам господар. Голими руками посудину з обрядовою стравою не брали, обов’язково надівали рукавиці, також ще запрошували на кутю Мороза, щоб він не наробив шкоди господарству.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь