⚡Друг просить в борг у месенджері? Не поспішайте переказувати гроші!❗

Дата: 02.01.2024 08:56

Фото без описуПоліцейські розповідають, як уберегтися від схем шахраїв

Зловмисники продовжують обдурювати людей та виманювати грошові кошти. За минулу добу аферисти ввели в оману 6 мешканців Сумщини. За кожним фактом у поліції відкрито кримінальні провадження.

До поліції звернулася жінка,яка повідомила, що стала жертвою шахрайства. Зі слів заявниці, отримала від подруги повідомлення з проханням терміново надіслати на картку гроші у борг. Не роздумуючи та не перевіривши інформацію, вона перерахувала гроші на вказаний рахунок. Згодом потерпіла дізналася, що сторінку подруги зламали.

Як не стати жертвою шахраїв:

• зателефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам'ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;

• запитайте товариша про те, що можете знати тільки ви — таке питання відразу викриє шахрая;

• напишіть спільним знайомим і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Як захистити сторінки у соцмережах від можливого зламу:

• не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга;

• створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль на кількох ресурсах;

• вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість.

Відділ комунікації поліції Сумської області