Жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.

Дата: 08.01.2024 13:44

☝️Роботодавець зобов’язаний:

🖊створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;

🖊забезпечувати жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками;

🖊здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

🖊вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;

🖊вживати заходів щодо унеможливлення та захисту від випадків сексуальних домагань та інших проявів насильства за ознакою статі.

❌Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей.

🟢Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників.