Дата: 12.01.2024 07:52

Фото без описуКонфлікти між трудовим колективом та роботодавцем негативно впливають на роботу підприємства. Зміна умов праці, невчасно виплачена заробітна плата, зміни в колективному договорі чи невиконання законодавства про працю – це лише деякі з причин колективних трудових спорів.

Сторонами колективного трудового спору (конфлікту) є наймані працівники на виробничому, галузевому або територіальному, національному рівнях та роботодавець.

❓ Чи знаєте ви, які етапи вирішення таких спорів та хто може в цьому допомогти?

✅ Порядок, за яким вирішуються колективні трудові спори:

- формулювання вимог найманих працівників;

- розгляд цих вимог роботодавцем;

- оголошення рішення;

- у разі незгоди - звернення до примирних органів.

✅ Примирні органи (примирна комісія або трудовий арбітраж) - здійснюють розгляд колективного трудового спору (конфлікту).

За спільним вибором сторін може бути залучено незалежного посередника. Це особа, яка сприяє встановленню взаємодії між сторонами, проведенню переговорів, виробленню спільного рішення.

✅ Постійним органом, створеним для сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) є Національна служба посередництва і примирення.

❗ Якщо ви потребуєте консультації юриста та роз’яснень ваших прав звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги за телефоном контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги

📞 0 800 213 103

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Дізнатись більше можна за посиланнями в коментарі.