Дата: 12.01.2024 08:43

Фото без описуШахраї виманюють кошти в людей, які організовують благодійні збори на допомогу українським військовим. Зловмисники дізнаються номер телефону організаторів зборів, телефонують і представляються працівниками служби безпеки банку або відділу фінансового моніторингу банку та запитують звідки надходять кошти на рахунок.

📞 Коли, особа, яка організувала благодійний збір, повідомляє, що це донати на ЗСУ, псевдопрацівник банку пропонує посилити захист рахунку від шахраїв і таким чином випитує реквізити платіжної картки, логін і пароль до інтернет-банкінгу, одноразові паролі, які надсилає банк у повідомленнях тощо.

Як уникнути подібного шахрайства?

✔ Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, який зазначений на платіжній картці. Таким чином ви будете знати, що з вами розмовляє справжній працівник банку.

✔ Нікому не повідомляйте логін і пароль до інтернет-банкінгу.

✔ Завжди тримайте в секреті смс-код від мобільного оператора.

✔ Захистіть свій фінансовий номер: перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом.

➡️ Якщо ви постраждали від шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

👉 Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

#ШахрайГудбай