❗️ Пеня та штрафи за несплату комунальних послуг знову будуть нараховуватися. Також надавачі комунальних послуг знову мають право припиняти надавати (відключати) їх боржникам.

Дата: 12.01.2024 08:44

Фото без опису🟩 Нагадаємо, що з березня 2022 року діяв мораторій (заборона) на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів, пені тощо і стягнення заборгованості за комунальні послуги з населення. Однак постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 року №1405 його скасовано.

👆 Та є винятки.

✔️ Якщо житло в окупації чи там, де тривають бойові дії, — пеня і штрафи за несплату ЖКП не нараховуються.

✔️ Якщо житло зруйноване чи пошкоджене.

Плата за послуги, штраф та пеня не нараховується, однак потрібно звернутися до надавача послуг і належним чином повідомити про це.

✔️Якщо ніхто не живе в житлі понад 30 днів.

Так само споживач має повідомити надавачів комунальних послуг про це: написати заяву та надати документальне підтвердження своєї відсутності в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби (у тому числі отримані в іноземній державі), відбування покарання тощо. Підтвердження необхідно оновлювати кожних шість місяців. Однак за опалення все одно платити потрібно.

Потрібно щось уточнити ❓

☑️ Телефонуйте: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні, юристи консультують на лінії у будні з 8:00 до 18:00.

☑️ Чи напишіть приватне повідомлення цій сторінці.