Будьте обережні. Шахраї створюють копії сторінок захисників у соціальних мережах

Дата: 16.01.2024 07:43

Для створення фейкового акаунту використовують фото з відкритих профілів.

Після створення профілю шахраї надсилають запит «у друзі» побратимам військового та від його імені просять позичити гроші.

Ось кілька порад, як захистити себе від цієї шахрайської схеми:

✔️ не переказуйте гроші відразу: ніколи не переказуйте кошти безпосередньо після отримання повідомлення. Переконайтеся, що це дійсно ваш друг, а не шахрай;

✔️ запитайте особисту інформацію: задайте вашому другові питання, відповіді на які може знати тільки він і ви. Таке запитання дасть змогу виявити шахрая;

✔️ перетелефонуйте другові за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що зазначений у фейковому акаунті. Шахраї можуть змінити номер телефону в профілі;

✔️ якщо не вдається зв'язатися з другом, зателефонуйте спільним знайомим, родичам чи колегам, щоб вирішити проблему.

👆 Безпека в мережі починається з уважності та обережності. Будьте обачливими та захищайте свої фінанси!

✅ Якщо ви постраждали від шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

👉 Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

#ШахрайГудбай