16 січня – День пам’яті кіборгів.

Дата: 16.01.2024 07:56

Фото без опису✔️Слово "кіборги", яким українці звикли називати оборонців Донецького аеропорту, ще більше стало сприйматись як синонім мужності та сили нашого воїна.

✔️А колись поняття "кіборг" використовували лише в медицині й техніці, називаючи так біологічний організм, що містить механічні або електронні компоненти, і в науковій фантастиці – для позначення вигаданої істоти, напівлюдини-напівмашини.

✔️ Є дві легенди щодо виникнення цієї назви. За першою, захисники аеропорту самі почали так називати себе, бо своїм виглядом і діями були схожі на героїв бойовиків кінця 1980-х – початку 1990-х років.

✔️За іншою легендою, це слово щодо наших бійців вжили вороги. Після декількох тижнів запеклих боїв за аеропорт із застосуванням "градів", важкої артилерії вони так і не змогли "вибити" наших воїнів з аеропорту. Тоді були перехоплені декілька розмов по радіозв’язку сепаратистів і російських військових. Вони казали, що не розуміють, хто їм протистоїть, що це за істоти, чому їх не беруть гармати, як вони виживають після таких сильних обстрілів і знову відкривають вогонь. Мовляв, "це не люди, це – кіборги".

📚❗КЗ «Новослобідська публічна бібліотека» та її філії оформили виставку - спомин ,,Пам'ятаймо кіборгів безсмертних."

✔️ В представлених матеріалах відтворена узагальнена картина баталій, виявлені причини безпрецедентної стійкості захисників летовища, показано всю велич подвигу українських кіборгів, які самовіддано обороняли новий термінал ДАП.

❗Шановні читачі! Завітайте до бібліотеки та дізнайтесь більше про подвиг безсмертних кіборгів.💙💛