Упевнені, ви не раз розмовляли з дітьми про мінну безпеку

Дата: 22.01.2024 07:48

Фото без опису

Правоохоронці Сумщини встановлюють шахраїв, які надсилають фейкові повідомлення про надання грошової допомоги

За минулу добу мешканці Сумського, Охтирського та Роменського районів, намагаючись оформити грошову допомогу від нібито держави, потрапляли на гачок до шахраїв, які завдали їм збитку загальну суму 107 тисяч гривень.

Днями до поліції звертались громадяни, які повідомляли, що їх ошукали. У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що потерпілим надходили фейкові повідомлення від Організації Об’єднаних Націй щодо можливості отримання виплат матеріальної допомоги. Деякі потерпілі одразу переходили за посиланнями, а деякі вводили свої персональні дані для отримання коштів. Як наслідок, виконавши всі вказівки, потерпілі втрачали свої заощадження.

За даними фактами слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Наразі поліцейські проводять всі необхідні заходи для встановлення осіб зловмисників.

Поліція вкотре наголошує, що в жодному випадку не можна вказувати секретні дані банківських карток, оскільки шахраї можуть отримати доступ не лише до банківського рахунку, а також і до кредитного ліміту.

Відділ комунікації поліції Сумської області