Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Про вінок як частину традиційного вбрання українок і про його регіональні особливості на Сумщині розповіли на сайті sumchanka.info.

Дата: 22.01.2024 12:33
Кількість переглядів: 213

Фото без опису

🔊 Про вінок як частину традиційного вбрання українок і про його регіональні особливості на Сумщині розповіли на сайті sumchanka.info.

🔰 Вінки на Сумщині в теплий період плелися з живих квітів та духмяних лікарських трав. Особливо це було актуально на свята. Майже всі квіти збирали у садку біля будинку. В хід йшли ружа, чорнобривці, петрів батіг, любисток, барвінок, м’ята. Після свят цей живий аксесуар зберігали вдома і використовували в лікувальних цілях. Наприклад, вдягали вінок на голову, щоб вона не боліла, заварювали трави для ополіскування волосся чи купання малечі.

👉 Справжнє мистецтво

🔰 Дівчата знали, коли та як збирати матеріал для вінка — квіти, як саме їх вплітати, аби не пошкодити, яке зілля можна поєднувати між собою та навіть як замочувати квіти у рослинних соках аби вони довше зберігали свіжість. Вінкоплетіння супроводжувалося піснями та приказками. Дівчаткам вінки плели мами та старші сестри. Цей головний убір навіть ховали під подушку, аби наснився віщий сон. Ретельно підбирались і стрічки під вінок. Їх міряли по довжині коси, а саму тканину різали нижче коси.

👉 На Слобожанщині в деяких селах вінок називався «квітка» («цвіток»)

🔰 На дівич-вечір молода сама виготовляла цей аксесуар з червоної стрічки. Якщо дівчина збиралася одружуватися і ходила у статусі нареченої, то вона одягала на голову широку стрічку, прикрашену саморобними квітами з вузьких стрічок, а зверху — два вінки з квітів, один поверх іншого.

👉 Весільні традиції та весільні вінки

🔰 На Слобожанщині інколи на голову молодої одягали шовкову стрічку або хустку, далі — вінок зі штучних квітів з паперу чи тканини, вмочених в парафін, та восковиць — парафінових чи воскових крапельок. До вінка додавали перо павича та довершували «квіткою» — аксесуаром з призбираної стрічки, одну з яких пришивали до головного убору молодого.

☝ Більше про традиційне вінкоплетіння Сумщини читайте в матеріалі sumchanka.info:

https://sumchanka.info/.../kvitchastyj-vinok-sumchanok...

#ОТГ_Інформ_Сумщина #Простір_культури


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь