Дата: 06.02.2024 08:54

Фото без описуЯ нерідко їжджу до онкологічних клінік України, щоби поспілкуватися з пацієнтами. На жаль, не всі знають, що усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією є безоплатними, адже їх покриває Програма медичних гарантій. Серед послуг – діагностика, лікування включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога.

Вирішила нагадати про це сьогодні, 4 лютого, у Всесвітній день боротьби проти раку. Пацієнти не залишаються сам на сам із хворобою. Держава виділяє значні кошти на їх лікування. Цьогоріч на лікування онкозахворювань в держбюджеті передбачено понад 6,3 млрд. грн. та понад 682 млн. на раннє виявлення. @НСЗУ Національна служба здоров’я України сплачує медзакладам за лікування раку за ринковими тарифами:

✔️хіміотерапія дорослих – майже 36 тис. грн, дітей – понад 130 тис.;

✔️радіологічна терапія – понад 51 тис. грн;

✔️лікування онкогематологічних захворювань у дорослих – понад 61 тис., у дітей – майже 224 тис.

Окрім того, для раннього виявлення онкології у Програмі медичних гарантій є 6 досліджень - усі вони безоплатні:

➡️мамографія;

➡️колоноскопія;

➡️гастроскопія;

➡️бронхоскопія;

➡️цистоскопія;

➡️гістероскопія.

Пацієнтові з підозрою на онкологію гарантується безоплатна діагностика в амбулаторних і стаціонарних умовах. Це лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо) та інструментальні дослідження (МРТ та КТ, зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням, рентген, УЗД та ін.). Єдина обов’язкова умова для отримання спеціалізованої медичної допомоги при онкозахворюваннях – електронне направлення.

Українці та українки повинні знати, що держава також забезпечує онкологічних пацієнтів безоплатними ліками:

✅держава централізовано закуповує ліки, відповідно до Постанови Кабміну № 216 (від 7 березня 2022 р.);

✅пацієнти у стаціонарі забезпечуються ліками з Національного переліку основних лікарських засобів (перевірити наявність можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/333-2009-%D0%BF#n15).

Перевірити наявність ліків у закладі можна за допомогою сервісу «Є-ліки» (https://eliky.in.ua/) або на сайті медичного закладу.

З питань своїх прав онкопацієнти можуть звертатися до контак-центру НСЗУ за номером 16-77.

А також на "гарячу лінію" Афіна. Жінки проти раку ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО:

Вчасна діагностика – запорука успішного лікування раку. Не нехтуйте своїм здоров’ям!