Тиждень поінформованості про вроджені вади серця - 7-14 лютого

Дата: 08.02.2024 00:33

Фото без опису👉#Вроджені_вади_серця - це найпоширеніший тип вроджених вад. Вони присутні при народженні та здатні вплинути на структуру серця дитини, її роботу. Окрім того, вони можуть впливати на те, як кров тече через серце до інших органів/частин тіла.

📈📉Вроджені вади серця варіюються від легких (невеликий отвір у серці) до тяжких (відсутність/погане формування частин серця). Існує ще і критична вроджена вада серця. Переважно дітям із критичними вродженими вадами серця протягом першого року життя потрібне хірургічне втручання або інші процедури.

📌До легких та тяжких вроджених вад серця належать:

🚩дефект міжпередсердної перегородки;

🚩дефект атріовентрикулярної перегородки;

🚩дефект міжшлуночкової перегородки.

📌До критичних вроджених вад серця належать:

🚩коарктація аорти;

🚩аномалія Ебштейна;

🚩синдром гіпоплазії лівих відділів серця;

🚩атрезія легеневої артерії;

🚩атрезія тристулкового клапана.

❓Причини вроджених вад серця у більшості дітей невідомі. Проте, найпоширенішими причинами є: зміни в окремих генах або хромосомах, вплив довкілля, дієта матері, стан здоров'я матері, прийом ліків матір'ю під час вагітності, певні захворювання матері (діабет або ожиріння), куріння, вживання алкоголю під час вагітності.

☝️Оскільки точна причина більшості вроджених вад серця невідома, запобігти цим станам неможливо. Якщо у вас високий ризик народження дитини з вродженою вадою серця, під час вагітності можна провести скринінг.

🖇️Аби знизити загальний ризик уроджених вад у дитини:

✅Регулярні огляди у лікаря під час вагітності допоможуть зберегти здоров'я мами та дитини.

❌Не пийте і не паліть. Ці звички способу життя можуть завдати шкоди здоров'ю дитини. Також уникайте пасивного куріння.

✅Контролюйте рівень цукру у крові.

✅Контролюйте хронічні захворювання.

✅Уникайте впливу шкідливих речовин.

✅Перш ніж приймати якісь ліки, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.