Команда МОЗ постійно працює над розширенням переліку «Доступні ліки», щоб українці могли безоплатно або з невеликою доплатою отримувати ліки або медичні засоби.

Дата: 16.02.2024 09:39

Фото без описуТак, минулого жовтня до програми медичних гарантій були включено 23 найменування тест-смужок для глюкометрів, які використовують хворі на цукровий діабетом І типу.

Наразі в рамках програми українці отримали вже 1 мільйон тест-смужок, а сума відшкодованих коштів для аптечних закладів склала понад 4 млн грн!

Нагадуємо, що щоб отримати тест-смужки безоплатно чи з доплатою за програмою реімбурсації, необхідно мати електронний рецепт. Такий рецепт може виписати як лікар-ендокринолог (зокрема, і дитячий), так і лікар первинної медичної допомоги (терапевт, педіатр чи сімейний лікар) будь-якого медичного закладу, який працює з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Натомість на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій тест-смужки можуть відпускатися і за паперовими рецептами.

ℹ️ Відповідно до того, які тест-смужки обрав пацієнт, та їхньої кількості, фармацевт погашає рецепт безоплатно або з доплатою.

Будьте здорові! 🫂

Міністерство охорони здоров'я України