СБУ повідомила про підозру ще 2-м бойовикам, які намагалися прорвати позиції ЗСУ під Роботиним

Дата: 20.02.2024 09:41

Фото без описуСлужба безпеки зібрала доказову базу на ще двох зрадників, які воювали проти Сил оборони на південному фронті.

У грудні 2023 року українські захисники взяли обох зловмисників у полон під час запеклих боїв у районі Роботиного на Запоріжжі.

Обидва затриманих – мешканці Криму, які восени 2022 року добровільно вступили до 1152-го мотострілецького полку 47-ї мотострілецької дивізії Південного військового округу збройних сил росії.

Перебуваючи у лавах окупаційного угруповання, одного із фігурантів призначили стрільцем, іншого – заступником командира взводу.

Після проходження навчання на полігоні в росії у жовтні-листопаді 2022 року бойовиків перекинули до тимчасово окупованого Бердянська.

Там вони облаштовували фортифікаційні споруди навколо міста та по периметру захопленого аеропорту. Також чергували на ворожих блокпостах.

Згодом обох зрадників відправили у район Роботиного для штурму позицій ЗСУ.

Однак цього рашистам не вдалося – під час одного із штурмів обидва бойовики були захоплені у полон воїнами Сил оборони.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️⁠ ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада);

▪️⁠ ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Щодо одного з них досудове розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду

Ворожим поплічникам загрожує довічне ув’язнення.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Полтавській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.