Міфи про мінну безпеку
Безглузді міфи про мінну безпеку, які, на жаль, дуже поширені. Частина 1.
Нижче перераховано кілька з найбільш популярних.
Міф 1: Вийти з мінного поля можна й самому, просто треба йти тим же шляхом, яким прийшов.
Правда: Це абсолютно неправда. Міни ніколи не розміщуються поодинці, тому немає безпечного шляху через мінне поле. Найбезпечніше уникати підозрілих місць. Якщо ви все ж потрапили в цю ситуацію, важливо залишатися спокійним і шукати допомогу, викликавши службу порятунку за номером 101.
Міф 2: Якщо наступити на міну, можна почекати і потім покласти на неї щось важке (як у фільмах).
Правда: Це також міф. У реальності міна вибухне миттєво, коли на неї наступили. Важливо завжди бути уважними до попереджувальних знаків та інших ознак небезпеки, таких як висока трава, руїни будівель, необроблені поля тощо. Уникайте потенційно небезпечних місць, особливо узбіччя доріг, де часто можуть розташовуватися міни.
Міф 3: Протитранспортна міна не несе загрози для пішохода, вона призначена для транспортних засобів.
Правда: Будь-який тип міни є небезпечним для людини. Протитранспортна міна може спрацювати від 150 кілограм ваги, але на території можуть також бути протипіхотні міни або механізми невилучення, які є ще більш небезпечними. Важливо пам’ятати, що міни не мають строку придатності. Також потрібно бути обережним до мін-пасток, які можуть виглядати як дитячі іграшки або звичайні предмети.
Міф 4: Якщо помітили поранену людину на замінованій території, треба бігти допомагати.
Правда: Це небезпечно. Перш за все, потрібно пам’ятати про власну безпеку. Підходити до пораненої людини на такій території може призвести до ще більших наслідків. Найкраще залишатися поруч на безпечній відстані, спокійно розмовляти з постраждалим, закликати на допомогу та викликати необхідні служби для надання допомоги 101 та 103.
Міф 5: Якщо боєприпас не вибухнув, то він, мабуть, безпечний. Його можна переносити, закопувати тощо.
Правда: Це абсолютно неправильно. Навіть якщо боєприпас не розірвався, він залишається небезпечним. Після тривалого перебування без вибуху він може стати ще більш чутливим і спрацювати у будь-який момент. Тому небезпечно чіпати, торкатися, переносити або навіть фотографувати боєприпаси. Близько 30% вибухонебезпечних предметів не вибухають відразу і можуть становити загрозу.