Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Завершуємо огляд найбезглуздіших міфів про міни.

Дата: 01.03.2024 11:06
Кількість переглядів: 124

Фото без описуМіф 11: Можна випередити вибухову хвилю.

Правда: Подібне можна було побачити у фільмах про супергероїв і супергеройок, але швидкість вибуху в десятки разів перевищує швидкість звуку. Немає часу на те, щоб швидко поїхати чи втекти від епіцентру подій. Тому ні, рухатися дуже швидко під час вибуху не допоможе уникнути уламків та наслідків.

Міф 12: Вибухонебезпечні предмети меншого розміру не становлять загрози.

Правда: Рятувальники радять звертати увагу на предмети дивної форми, особливо невеликого розміру. Іноді частини боєприпасів можна сплутати з будівельними кріпленнями чи дрібними побутовими предметами. Проте там також може бути вибухівка, яка може завдати шкоди здоров'ю. Тому важливо бути обережним і уникати будь-яких невідомих предметів.

Міф 13: Можна самостійно знешкодити розтяжку або пастку.

Правда: Не існує жодного стандартного методу, який дозволить цивільному населенню безпечно знешкодити розтяжку або пастку. Немає жодного способу вплинути на боєприпаси без належної підготовки і обладнання. Найбезпечніше діяти в цьому випадку - це викликати професійних рятувальників за номером 101.

Міф 14: Якщо кинути камінь в боєприпас, то це допоможе знешкодити його, але треба бути далеко від боєприпасу.

Правда: Кидання каменю в боєприпас - це дуже небезпечна дія, яка може призвести до негайного вибуху. Навіть якщо видалитися на значну відстань від боєприпасу, це все ще може призвести до травмування чи смерті. Найбезпечнішим кроком в цьому випадку є відійти від місця, поки професійні рятувальники не здійснять знешкодження.

Міф 15: Якщо на полі випасають худобу, то така територія не замінована.

Правда: Присутність худоби на полі не дає абсолютної гарантії відсутності мін або інших вибухонебезпечних предметів. Тому перебування на такій території все одно потрібно уникати, оскільки існує ризик травмування або загибелі.

Міф 16: Будь-яку міну можна виявити за допомогою металошукача.

Правда: Існують міни, які не мають металевих складових або мають пластиковий корпус, тому вони можуть бути "невидимими" для металошукача. Крім того, під час пошуку мін за допомогою металошукача існує ризик зачеплення розтяжки чи іншої частини міни, що може призвести до вибуху. Тому виявлення мін вимагає спеціалізованих методів та обладнання, а не лише металошукача.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь