За матеріалами СБУ перед судом постане росіянка, яка коригувала удари рашистів по Сумах та намагалась створити ворожу агентурну мережу

Дата: 02.03.2024 10:36

Фото без описуСБУ завершила досудове розслідування щодо мешканки Сум - російської інформаторки та здобула переконливі докази її співпраці зі спецслужбою країни-агресора на шкоду Україні.

Контррозвідники Служби затримали пособницю рашистів по «гарячих слідах» у вересні 2023 року після нанесення ворогом ударів по місту за наданими нею координатами.

За матеріалами слідства, зловмисниця почала співпрацювати з воєнною розвідкою рф після повномасштабного вторгнення.

За вказівкою куратора вона збирала інформацію про об’єкти Сум та області, які вважала місцями можливого перебування українських захисників.

Отриману інформацію фігурантка відправляла ворожій спецслужбі через месенджер у вигляді текстових повідомлень з координатами українських об’єктів.

Крім того, на виконання завдання ворога вона намагалась створити у Сумах власну агентурну мережу, зокрема, намагаючись залучити до співпраці з окупантами свого знайомого.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у пособниці ворога мобільний телефон із доказами співпраці з окупантами.

Наразі обвинувальний акт щодо фігурантки скеровано до суду. Вона перебуває під вартою.

Зловмисниця обвинувачується за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 111 (підбурювання до державної зради в умовах воєнного стану);

ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану з метою надання такої інформації представникам держави, що здійснює збройну агресію проти України).

Їй загрожує довічне ув'язнення.

Більш детально про викриття та затримання ворожої інформаторки тут: ➡ surl.li/qzgdr