ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА БЕРЕЗЕНЬ 2024 РОКУ

Дата: 28.02.2024 12:50

Фото без описуСередня місячна температура повітря очікується 1,9º тепла, що на 10 вище за норму.

Місячна кількість опадів 39 мм, при нормі 39 мм .

КОРОТКА   КЛІМАТИЧНА   ХАРАКТЕРИСТИКА   БЕРЕЗНЯ

Середня багаторічна середня місячна температура повітря в березні становить близько 10 тепла. Проте бувають значні коливання температури по роках від 4-5о тепла до 9-11о морозу.

Перехід середньої добової температури повітря через 0о в бік підвищення (початок весни) за багаторічними даними на Сумщині спостерігається 5-14 березня.

Абсолютний максимум температури повітря в березні становив 19-21о тепла, абсолютний мінімум - 31-37о морозу.

Місячна норма опадів 31-40мм, але бувають значні коливання кількості опадів від 0-7мм до 80-96мм.

В березні в середньому спостерігається 5-8 днів з туманами, 1 день з ожеледдю, 1-2 дні з хуртовиною, 3-5 днів з посиленням вітру 15 м/с і більше. Ймовірність грозової діяльності складає 1 день в 25 років.

Сніговий покрив поступово сходить протягом третьої декади березня.

Глибина промерзання ґрунту на початок березня в середньому досягає 50-65см. В останній п’ятиденці березня звичайно відтає 10-ти сантиметровий шар ґрунту, а 1 раз в 6-10 років на кінець місяця відбувається його відтавання на повну глибину.

Середня мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав у березні становить 2-4о морозу, а в окремі роки можливе вихолоджування до 8-11о морозу.

23-27 березня - багаторічний строк відновлення вегетації озимих культур та багаторічних трав.