1 березня - Перший день весни

Дата: 01.03.2024 13:02

Фото без опису🌤️🌸За вікном 1 березня іноді погода ще погана, але сонячних днів стає більше. І, звичайно, це тішить.Весна прийшла до нас, розсипавши навколо перлини роси і сміливо прокладаючи шлях сонячним променям. Це час, коли природа пробуджується до життя, а серця наповнюються весняним теплом.🌤️🌸

🌸✨Цікаві факти про 1 березня 🌸✨

🤓☝🏻Яке свято 1 березня у світі:

📌Сьогодні у світі відзначають День скорботи за людьми з обмеженими можливостями. Він присвячений тим, кого вбили власні батьки або опікуни.

📌Також сьогодні — День поширення інформації про самотравмування.

📌Боснія і Герцеговина святкує День незалежності (від Югославії, 1992).

📌У Парагваї — День героїв.

📌У Панамі — День конституції.

📌Південна Корея відзначає День руху за незалежність.

📌Японія — Національний день боротьби за мир.

📌На Маршаллових островах сьогодні — День пам'яті на честь жертв ядерних випробувань у 1950-х роках.

📌У Польщі — Національний день пам'яті «проклятих солдатів». Він присвячений так званим «знедоленим» або «проклятим солдатам» — учасникам антирадянського та антикомуністичного збройного підпілля, яке діяло в Польщі у 1940-1950-х роках.

🌸✨Крім того, в різних країнах сьогодні відзначають перший день весни.🌸✨

🤓☝🏻Яке релігійне свято 1 березня:

📌Сьогодні за новим церковним календарем вшановують пам’ять преподобної мучениці Євдокії.

📌За старим церковним календарем вшановують пам’ять мучеників Валента, Павла, Порфирія і Селевкія.

☝🏻🤓Іменини 1 березня:

📌Іменини за новим календарем сьогодні святкують Антон, Василь, Веніамін, Іван, Михайло, Нестор, Олександр, Петро, Ян, Олександра, Антоніна, Ганна, Дарина, Євдокія, Мотрона, Надія, Ольга.

📌Іменини за старим календарем відзначають Данило, Єремія, Ілля, Макар, Павло, Самуїл, Юліан.

🤓☝🏻Хто народився 1 березня:

📌1445 — Сандро Боттічеллі, італійський живописець.

📌1545 — Томас Бодлі, англійський дипломат, засновник Бодліанської бібліотеки в Оксфорді.

📌1810 — Фридерик Шопен, польський композитор і піаніст.

📌1886 — Оскар Кокошка, австрійський художник, драматург, поет

📌1900 — Курт Вайль (Kurt Weill), німецький композитор і диригент

📌1904 — Ґленн Міллер, американський музикант, керівник джазових оркестрів.

📌1906 — Віра Менчик, перша чемпіонка світу з шахів серед жінок.

📌1922 — Іцхак Рабин, ізраїльський політик, прем'єр-міністр Ізраїлю в 1974–1977, 1994–1995 роках.

📌1938 — Борислав Брондуков, український радянський актор.

📌1954 — Рон Говард, американський кінорежисер, продюсер та актор, лауреат двох премій «Оскар»

📌1956 — Даля Грибаускайте, литовський політик, президент Литви у 2009–2019 роках.

📌1976 — Сергій Дзиндзирук, український боксер, чемпіон світу серед професіоналів.

📌1994 — Джастін Бібер, канадський співак.

🫶❤️Вітаємо з першим весняним днем! Нехай разом із зимою піде негода з Вашого життя, поступившись місцем позитиву та радості. Нехай любов і ніжність розпускаються в душі, як перші весняні квіти, і кожен день дарує щось нове і незвичайне!❤️🫶