Нерідко для встановлення діагнозу чи корегування схеми лікування лікар може призначити пацієнтові певні аналізи
Нерідко для встановлення діагнозу чи корегування схеми лікування лікар може призначити пацієнтові певні аналізи. В тому числі й гормональні. Розповідаємо, як зробити гормональні обстеження, призначені лікарем, безоплатно
Будь-які обстеження призначає лікар, якщо це необхідно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Для цього він створює електронне направлення на послугу. Важливо: лікар не створює направлення в конкретний заклад для проходження аналізу.
З електронним направленням лікаря необхідно звернутись до медичного закладу, що має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.
До переліку безоплатних включені наступні гормональні дослідження:
тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний),
трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний),
тиреотропний гормон (ТТГ),
тиреоглобулін (ТГ),
паратгормон (ПТГ),
інсулін,
кортизол (гідрокортизон),
соматотропний гормон (соматотропін, СТГ),
пролактин,
вазопресин (АДГ),
хромогранін,
тестостерон,
естрадіол,
інсуліноподібний фактор росту -1 (ІФР-1) та ін.
Не в кожній поліклініці чи лікарні, яка має контракт з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги, можна здати виключно всі аналізи з переліку. Адже лікарня надає той обсяг послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Тож щоб уточнити можливість зробити певне обстеження, пацієнту потрібно зателефонувати до конкретної поліклініки.