Дата: 04.03.2024 15:03

Фото без опису

Нерідко для встановлення діагнозу чи корегування схеми лікування лікар може призначити пацієнтові певні аналізи. В тому числі й гормональні. Розповідаємо, як зробити гормональні обстеження, призначені лікарем, безоплатно 👇

❗ Будь-які обстеження призначає лікар, якщо це необхідно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Для цього він створює електронне направлення на послугу. Важливо: лікар не створює направлення в конкретний заклад для проходження аналізу.

🏥 З електронним направленням лікаря необхідно звернутись до медичного закладу, що має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

ℹ️ До переліку безоплатних включені наступні гормональні дослідження:

➡️тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний),

➡️трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний),

➡️тиреотропний гормон (ТТГ),

➡️тиреоглобулін (ТГ),

➡️паратгормон (ПТГ),

➡️інсулін,

➡️кортизол (гідрокортизон),

➡️соматотропний гормон (соматотропін, СТГ),

➡️пролактин,

➡️вазопресин (АДГ),

➡️хромогранін,

➡️тестостерон,

➡️естрадіол,

➡️інсуліноподібний фактор росту -1 (ІФР-1) та ін.

❗ Не в кожній поліклініці чи лікарні, яка має контракт з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги, можна здати виключно всі аналізи з переліку. Адже лікарня надає той обсяг послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Тож щоб уточнити можливість зробити певне обстеження, пацієнту потрібно зателефонувати до конкретної поліклініки.