Тиждень обізнаності про ендометріоз - 1-7 березня

Дата: 05.03.2024 08:41

Фото без опису#Ендометріоз відноситься до найбільш поширених гінекологічних захворювань, при якому клітини внутрішнього шару стінки матки (ендометрію), розростаються поза межі матки, чи з проростанням у сусідні органи, чи без такого проростання, а також з можливим поширенням у інших органах.

📈У цих доброякісних розростаннях виникають такі ж циклічні зміни, як і в нормальному ендометрії, що проявляється щомісячними кровотечами. Невеликі кровотечі призводять до запалення тканин і спричиняють симптоми захворювання – біль, збільшення об’єму органу, безпліддя. Симптоми ендометріозу залежать від розташування його вогнищ. Ендометріозна тканина може проростати і в м’язовий шар матки.

🔍Під час обстеження матка збільшена до розмірів, характерних для - тижнів вагітності. У більшості випадків хвороба розвивається в 10% жінок репродуктивного віку, але й може зустрічатися у всіх вікових групах.

☝️Захворювання часто призводить не лише до структурних та функціональних змін у репродуктивній системі, спричиняючи безпліддя, але й значно погіршує фізичне здоров’я, працездатність та може впливати на психоемоційний стан жінок. Ендометріоз вважають не тільки медичною, але й серйозною соціально-економічною проблемою.

📌Існує 2 види ендометріозу:

〽️генітальний з локалізацією патологічного процесу у внутрішніх та зовнішніх статевих органах;

〽️екстрагенітальний – з розташуванням в інших органах.

🚨Симптоми ендометріозу🚨:

👉тазові болі;

👉посилення і подовження менструальних кровотеч;

👉біль під час статевого акту;

👉біль під час спорожнення кишківника або сечового міхура (при тяжкій стадії хвороби);

безпліддя.

📶Фактори, що збільшують ризик розвитку патології:

☑️порушення менструальної функції (ранній початок менструацій, більше ніж 8 днів, ☑️зменшення тривалості менструального циклу);

☑️гінекологічні хірургічні втручання (кесарів розтин, штучний аборт).

❓Як знизити ризик розвитку ендометріозу❓

❌Хоча ендометріозу неможливо запобігти, проте дещо все ж таки може знизити ризик виникнення ендометріозу:

✅Займайтеся регулярною фізичною активністю.

✅Проконсультуйтесь із лікарем, якщо у вас виникли неприємні симптоми.

✅Обмежте вживання алкоголю.