Місяць боротьби з туберкульозом

Дата: 12.03.2024 10:53

Фото без опису⚡#Туберкульоз – це бактеріальна інфекція, яка насамперед вражає легені та інші частини тіла. До найрозповсюдженіших симптомів належать: хронічний кашель з кров'янистим слизом, лихоманка та нічна пітливість, втрата ваги.

🔍Джерело туберкульозної інфекції - хвора людина з активною формою захворювання, яка виділяє мікобактерію і передає хворобу повітряно-крапельним шляхом.

📊🌏Туберкульоз вражає людей протягом тисячоліть і досі залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних захворювань у світі. Щодня від нього вмирає близько 4000 людей. За даними World Health Organization (WHO), більше ніж 90% випадків захворювання на туберкульоз зафіксовано у країнах з низьким та середнім рівнем доходу. В Україні кожен 4-ий випадок туберкульозу – це мультирезистентний туберкульоз.

☝️Ризик інфікування туберкульозом у ВІЛ-інфікованої особи зростає в десятки разів, захворювання може протікати у прихованій формі, без проявів. Окрім того, у людей з ВІЛ-інфекцією часто зустрічається позалегеневий туберкульоз, коли інфекція вражає лімфатичні вузли, кістки і суглоби, сечостатеві органи, плевру, головний мозок та його оболонки, очі, шкіру, кишківник та ін.

📌Туберкульоз передається:

🗣️повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні та ін.);

🗣️аліментарним (з продуктами харчування)

🗣️контактним (посуд, предмети побуту);

🗣️внутрішньоутробним (від матері до дитини під час вагітності).

🚩Тривожні симптоми туберкульозу🚩:

👉Кашель або покашлювання впродовж 2 та більше тижнів, можливе кровохаркання.

👉Зниження ваги не пов’язане зі змінами у дієті та фізичними навантаженнями.

👉Підвищення температури тіла упродовж 1 тижня та довше (37-37,5 С).

👉Наявність пітливості вночі.

👉Збільшення лімфатичних вузлів.

👉Біль або неприємні відчуття у грудях чи суглобах.

👉Підвищена втомлюваність та слабкість.

‼️Якщо ви помітили щонайменше 3 із перерахованих проявів, обов'язково зверніться до свого сімейного лікаря.

‼️Аби уникнути інфікування туберкульозом‼️:

✅Дотримуйтесь етикету кашлю. Якщо хтось поруч кашляє або чхає, відійдіть від людини.

✅Зміцнюйте імунітет.

✅Захистіть свою дитину від інфекції за допомогою вакцини БЦЖ. Якщо ж ваша дитина не отримала щеплення в пологовому, зверніться до педіатра або сімейного лікаря.

🙏Чим раніше виявити захворювання та розпочати лікування, тим більше шансів на швидке одужання!

Гаряча лінія з питань туберкульозу та В І Л/С Н І Д

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна»