Скарлатина

Дата: 15.03.2024 07:41

Фото без опису👉#Скарлатина – це бактеріальне захворювання, яке розвивається в деяких людей, які страждають на ангіну. Вона характеризується яскраво-червоним висипом, що покриває більшу частину тіла. Скарлатина майже завжди супроводжується болем у горлі та високою температурою.

👨🏼‍🦱👩🏻‍🦰Найчастіше захворювання зустрічається у дітей віком від 5 до 15 р. Якщо не лікувати скарлатину, то вона може призвести до серйозних захворювань, що вражають серце, нирки інше.

🚩Симптоми🚩:

👉Червоний висип. Він виглядає як сонячний опік та на дотик нагадує наждачний папір. Зазвичай починається з обличчя або шиї та поширюється на тулуб, руки та ноги. Якщо натиснути на почервонілу шкіру, вона блідне.

👉Червоні лінії. Складки шкіри навколо паху, пахв, ліктів, колін та шиї зазвичай стають червонішими, ніж інші області з висипом.

👉Приплив крові до обличчя. Воно може здаватися почервонілим з блідим колом навколо рота.

👉«Полуничний язик». Язик червоний, бугристий та часто покритий білим нальотом на початку захворювання.

👉Лихоманка (часто з ознобом).

👉Болюче та червоне горло (іноді з білими або жовтими плямами).

👉Утруднення ковтання.

👉Збільшені лімфатичні вузли на шиї.

👉Нудота чи блювота.

👉Біль у животі.

👉Головний біль.

🦠Скарлатина спричинена тим же типом бактерій, який викликає гострий фарингіт – стрептококом групи А.

🗣️Шлях передачі; повітряно-крапельний.

🕑Інкубаційний період – від 2 до 4 днів.

‼️Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини з’явились такі симптоми: задишка у спокої, утруднене дихання (рохкання, втягування грудних м'язів між ребрами, роздмухування ніздрь), хрипке дихання, що не проходить, біль у грудях, нездатність ковтати рідини або слину, сплутаність свідомості, нестача енергії, запаморочення в положенні сидячи або стоячи, слинотеча, постійна сильна блювота або діарея, зневоднення, температура нижче 35,5°C або вище 38°C.

📌Профілактика

❌💉Вакцини запобігання скарлатини немає. Однак аби запобігти інфекції:

✅Мийте руки милом та водою (щонайменше 20 сек.). Або ж використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі.

❌Не користуйтеся спільним столовим посудом.

✅Прикривайте рот та ніс під час кашлю та чхання.