📌20 березня Всесвітній день Землі.

Дата: 20.03.2024 20:12

Фото без описуПроголошено Генеральним секретарем ООН у березні 1971 р.

🌍 Наша планета Земля - це наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню та життєдіяльності, які відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя та його форм у такому безмеженому просторі Всесвіту.

🔔В цей день у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку дзвонить дзвін миру. Цей день як жоден інший підходить для усвідомлення того, що наша планета – це спільний дім, в якому ми всі живемо в співзалежності один з одним, і про який ми зобов'язані дбати.

🌐День Землі святкується у багатьох країнах у день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна (у Північній півкулі) або осінь (у Південній). Тепер можна сказати, що весна народилася і прийшла за всіма можливими календарями.

🌍Своєрідним прапором Дня Землі є одна з перших фотографій нашої планети з Космосу.

Земля – третя від Сонця планета Сонячної системи, єдина планета, на якій відоме життя, домівка людства.

🌐Земля належить до планет земної групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі.

Землю іноді називають світом, латинською назвою Терра або грецькою – Гея.

🌏Земля рухається по орбіті навколо Сонця і одночасно обертається навколо власної осі, нахиленої до екліптики під кутом 23 26’; перший із цих рухів у поєднанні з нахилом осі обертання спричинює зміну пори року, другий – дня та ночі; має супутник – Місяць.

☝️Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, який ми маємо берегти.

☝️Тож бережімо наш дім: піклуймося та шануймо нашу Землю, нашу рідну, найкращу планету у Всесвіті!