Верби

Дата: 01.04.2024 09:28

Фото без описуВесняне. Верби.

У Сеймському ландшафтному парку зростає низка видів верб. Всім відоме дерево верби ламкої. Крім неї у вигляді дерева зростає верба біла, що часто вирізняється світлими від опушення лисками вздовж річок. Не часто трапляється дерево верби п'ятитичинкової з крупними блискучими листками. Ще одне дерево верби козячої можна зустріти в лісі. Листки лісової верби більше схожі на листки яблуні. Більшість же наших верб - чагарники. На болотах широкий кущ, схоий на хлібину-перепічку має верба попеляста. А вздовж річок чагарникові зарості формує верба тритичинкова. Варто згадати її сусідок - кошикову та більш посухостійку гостролисту (шелюгу). А ще в межах Сеймського РЛП трапляються чагарники рідкісних верб розмаринолистої, мирзинолистої та Виноградової.

Верби дводомні рослини. На кожній із них бувають або чоловічі, або жіночі суцвіття. Насіння з пухом формується на жіночих особинах. Чоловічі суцвіття відразу після цвітіння опадають.