Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

❓У яких випадках застосовуються графіки аварійних і погодинних відключень?

Дата: 03.04.2024 12:06
Кількість переглядів: 109

Фото без опису🔵У березні окупанти відновили атаки на енергетику України, які стали наймасовішими з початку повномасштабної війни. Від терористичних актів росіян страждають енергетичні об’єкти по всій Україні, збитки оцінюються в мільярди доларів США. У зв’язку з цим виникає дефіцит потужностей і в деяких областях час від часу застосовуються графіки аварійних відключень (ГАВ). Ми вирішили відповісти на часті запитання споживачів, щоб ситуація була якомога зрозумілішою для всіх.

❓Чим відрізняються графіки аварійних (ГАВ) і погодинних (ГПВ) відключень і хто дає команду їх вводити?

🟣ГАВ застосовуються в аварійних випадках, коли за дуже короткий термін від 3 до 15 хвилин треба негайно знизити величину потужності, що споживається з мережі. ГАВ застосовується по команді диспетчера НЕК «Укренерго». Команду на включення також дає диспетчер НЕК «Укренерго», у таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо.

ГПВ застосовуються у таких випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацію в об’єднаній енергетичній системі України.

Усі графіки обмеження та відключення застосовуються виключно для збереження сталої та надійної роботи енергосистеми з заданими параметрами частоти, напруги та стійкості. Якщо їх не застосовувати, ситуація може стати непередбачуваною. Тому це – крайній пріоритетний крок, щоб зберегти роботу мережі.

Ще раз підкреслимо: передбачити час знеструмлення при ГАВ – неможливо. При ГПВ – можна.

❓Чому графіки вводяться навіть у тих областях, де не було влучання в об’єкти енергетики?

🟢Енергетична система України не замкнена, тобто, існують перетоки між областями та заживлення від генеруючих об’єктів у різних регіонах. Якщо є влучання в об’єкт енергетики, особливо, в високовольтних мережах, це відображається на роботі всієї енергетичної системи України. Її надійність падає, й на період проведення ремонтів деякі об’єкти виводяться з роботи, тож навантаження на всю мережу росте. ГАВи вводяться в регіонах, де таке навантаження стає критичним. Оскільки Сумщина є прикордонною областю і енергетичні об’єкти регіону щодня потерпають від ворожих обстрілів, часто саме в нас і виникає необхідність застосовувати ГАВ.

❓Як і де дізнатися про застосування ГАВ?

🟠У Сумській області існує поділ на 10 черг ГАВ. Інколи диспетчер НЕК «УКРЕНЕРГО» дає вказівку знизити споживання лише однієї черги, а інколи – і всіх 10. Дізнатися про те, коли яка черга знеструмлена і до якої відноситься саме ваша оселя – можна в момент відключення на наших офіційних ресурсах (сайт АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО», сторінка в фейсбуці та телеграм-канал, посилання на які будуть нижче). Також на сайті АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» в розділі «Споживачам»-«Відключення» ви можете ввести свій особовий рахунок і Вам видає усю актуальну інформацію НА МОМЕНТ ВІДКЛЮЧЕННЯ в реальному часі.

❓Коли вірогідність застосування ГАВ найвища?

🔴Після масових атак рф на енергетику. Також найчастіше ГАВ вводяться в вечірні години, коли й на без того пошкоджену за понад 2 роки війни мережу лягає додаткове навантаження. Це так звані «пікові» години – з 7 до 10 ранку та з 16 до 23 вечора, коли всі ми збираємося зранку на роботу чи повертаємося ввечері додому й користуємося великою кількістю електроприладів.

У ці періоди необхідно дотримуватися простих правил:

✅вимикати з розетки електроприлади, які не використовуються;

✅використовувати потужні електроприлади по черзі, якщо можна, вмикати їх вранці або в нічні години;

✅знизити використання електрики в місцях загального користування.

☑️ Одразу після відновлення розподілу електричної енергії не вмикайте в мережу всі прилади одночасно.

Цим ви дуже допоможете зменшити навантаження на мережу!

❓На вулиці світло є, а в домі немає – де справедливість?

🟡Вуличним освітленням у обласному центрі займається КП ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ЗОВНІШНЬОГО ОСВІТЛЕННЯ «МІСЬКСВІТЛО» СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ. В інших містах, селищах і селах – вуличним освітленням займаються інші комунальні підприємства, а не АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО».

До того ж, вуличне освітлення вкрай важливе для безпеки українців і не несе значного навантаження на мережі, як, наприклад, велика кількість енергоємних приладів у оселях.

❗️«У сусіда не вимикають!»

✅Усі графіки, які розробило АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО», складені таким чином, щоб максимально збалансувати час і тривалість знеструмлень на території Сумщини. Але часто це залежить ще й від заживлення від конкретної лінії об’єктів критичної інфраструктури. Про що детальніше описувати недоцільно задля інформаційної безпеки, але графіки розроблені максимально справедливо.

❓ГАВ вашої черги скасували, а світла немає?

⚠️Відновлення розподілу електричної енергії по чергах при застосуванні ГАВ відбувається поступово, щоб уникнути стрибка напруги в мережі. Також під час повітряних тривог, особливо, при ракетних загрозах, наш персонал перебуває в бомбосховищах. Адже знаходитися на об’єктах енергетики в такі моменти – небезпечно. Тому ми обов’язково всіх заживлюємо, інколи – поступово для мінімізації ризику для життя наших людей.

❓Україна експортує електроенергію, а своїм громадянам вводяться ГАВ?

❌Це – міф! За інформацією Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, у важкі періоди наша держава імпортує електроенергію з п'яти країн – Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови, щоб система працювала стабільно.

💡Підкреслимо, що для фахівців АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» так само важливо, щоб у всіх було світло, як і для інших жителів області. Адже ми мешкаємо поруч із вами, в наших оселях теж зникає світло при застосуванні ГАВ чи ГПВ. До того ж, оплата роботи енергетиків залежить від оплати за спожиту електроенергію вашому постачальнику. Немає споживання – зменшується надходження коштів. Світло кожному дому – це не просто слова, це головна мета роботи АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО». Часто ця мета дістається ціною здоров’я та життя енергетиків.

АТ "Сумиобленерго"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь