ПРО ПІДТРИМКУ АГРАРІЇВ У 2024 РОЦІ

Дата: 04.04.2024 10:00

Фото без описуЗаходами Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року, схваленої розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 09.07.2021 № 449-ОД «Про схвалення проекту Програми розвитку агропромислового комплексу Сумської області на період до 2027 року» у 2024 році передбачається спрямування коштів обласного бюджету на наступні напрямки підтримки:

📌часткове відшкодування витрат на проведення сертифікації органічного виробництва (60% від витрат на проведення сертифікації органічного виробництва (без ПДВ), але не більше 20 000 гривень на рік для одного суб’єкта господарювання;

📌часткове відшкодування вартості закупленої сперми бугаїв-плідників для штучного осіменіння маточного поголів’я корів лебединської, української бурої і симентальської молочної порід (суб’єктам племінної справи, у розмірі 80% вартості однієї дози (без урахування ПДВ), але не більше, ніж 200 гривень за одну дозу з розрахунку не більше двох доз на одну голову власного маточного поголів’я);

-📌 часткове відшкодування вартості установки індивідуального доїння (доїльний апарат), обладнання для охолодження молока (охолоджувач молока) вітчизняного виробництва робочим об’ємом до 2000 літрів (за умови утримання заявниками не менш як 5 ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів (телиць, нетелей), у розмірі 80% вартості придбаного для власного користування обладнання вітчизняного виробництва (без урахування ПДВ), але не більше як:

1) за установку індивідуального доїння (доїльний апарат) –

20 000 гривень;

2) за обладнання для охолодження молока (охолоджувач молока) робочим об’ємом до 2 000 літрів включно – 250 000 гривень);

📌часткова компенсація вартості об’єкта з переробки молока (для комунальних підприємств) на створення приміщення, придбання технологічного обладнання, меблів та інвентарю у вітчизняних виробників та/або їх дилерів для власного користування, у розмірі 80% проєктної вартості об’єкта з переробки молока (без урахування ПДВ), але не більше 3 000 000гривень;

📌спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення (за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі до 10 000 гривень за одну голову, але не більше 500 000 гривень одному одержувачу (за умови утримання від 5 до 250 корів).

З порядками використання коштів, передбаченими в обласному бюджеті для фінансової підтримки виробництва сільськогосподарської продукції, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації у розділі «Програми розвитку» / «Програма розвитку АПК».