У громадах Сумщини працює пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека»

Дата: 11.04.2024 14:54

Фото без опису☝️Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ закликав усіх голів громад активніше долучатися до проєкту, щоб забезпечити населення доступними медикаментами

✅За інформацією заступниці голови ОВА Олени БОЙКО, пілот «Укрпошта. Аптека», у рамках якого ліки у прикордонні та інші громади доставляє “Укрпошта”, стартував з 21 лютого.

☝️Населення має можливість замовляти ліки безрецептурної групи – майже 10 тисяч найменувань, а також отримувати за зниженою ціною медикаменти із програми «Доступні ліки», яких немає у відповідній аптечній мережі.

💊На сьогодні у доставці ліків населенню Сумської області задіяні 84 мобільні пункти та 236 стаціонарних пункти «Укрпошти». Упродовж минулого тижня наша область оформила 94 замовлення на загальну суму понад 12 тисяч гривень.

👉За словами Олени Бойко, наразі з 51 громади участь у проєкті бере лише 20. Найактивніше включився Сумський район, де 50 осіб зробили відповідне замовлення. Фактично охоплено послугою населення 6 громад. Ще 10 громад не розпочали роботу, а отже жителі 122 населених пунктів досі не мають змоги отримати доступні ліки.

👉В Охтирському районі послуга почала діяти у 3 громадах, поза проєктом залишаються 6 громад і 105 населених пунктів відповідно.

👉З 8 громад Конотопського району 5 вже розпочали роботу. 3 громади і відповідно 103 населених пункти неохоплені аптечною мережею.

👉Зайшли у проєкт 4 громади Роменського району. Ще 4 громади і відповідно 112 населених пунктів не мають такої послуги.

👉З 10 громад Шосткинщини лише 2 замовляють доступні ліки. Ще 8 залишаються неохопленими, а це 79 населених пунктів.

💬«Статистика, наскільки використовуються можливості даного пілотного проєкту, демонструє ставлення керівників до своєї громади. Де голови турбуються про людей, проєкт стартував і населення має можливість безперешкодно отримувати необхідні ліки. Де немає відповідального відношення – там немає базових послуг. Так не повинно бути. Розповідайте людям про проєкт, запускайте роботу, щоб все населення отримало безперешкодний доступ до аптечної мережі», – наголосив Володимир Артюх.