Друзі Сеймського ландшафтного парку
Заклад-територія-люди.
- Що найважливіше в Сеймському регіональному ландшафтному парку?
- Територія, заселена людьми!
І щоб це означало для діяльності закладу? На території слід дотримуватися природоохоронного режиму, а для цього потрібно комунікувати з людьми. Саме люди, які живуть на території, можуть бути надійним гарантом успіху "РЛП "Сеймський".
В чому проблема?
Працівники комунального закладу роблять акцент на діяльність їхньої установи. Шпаківні розвісили, зі школярами зустрілися, тварин підгодували, територію біля адмінбудівлі облагородили. "Працюють і добре. Хто з нас не працює. А нам то що з цього?" - скажетете. І будете абсолютно праві. Важливим показником успіху проекту "РЛП "Сеймський" є вигоди мешканцям громад, території яких увійшли до складу цього ландшафтного парку.
Певні ініціативи з боку адміністрації РЛП мали б з'являтися на сайті установи, на його сторінках у соцмережах. Важливий звортній зв'язок. Сайт оновлюється не регулярно, актуальних новин там майже немає. Сторінка оформлена як персональна й щоб залишити там коментар - потрібно напроситися в друзі до РЛП, а ФБ обмежує кількість 5 тисячами. До того ж адміністраторами сторінки практикується бан всіх неугодних.
Робота з виконавчими комітетами громад провалена. Громадам факт наявності РЛП створює додаткові складності, але не дозволяє скористатися перевагами. Якась із громад скоординувала свою програму збереження довкілля чи розвитку туризму з адміністрацією РЛП?
Звісно, що в цьому аспекті частина вини є й за обласними структурами й за самими громадами. Але факт залишається фактом - громади та окремі підприємства не афішують факт належності їх території до Сеймського РЛП, а мали б пишатися цією обставиною.
На фото (попри бан поцуплено із сторінки Сеймського РЛП у ФБ) Марія Коняєва, директорка установи, розповідає про роботу закладу біля стенду в м. Путивль по проспекту Іоанна Путивльского, 18. Тут, в адміністрації ландшафтного парку, облаштовано візит-центр. Завітайте з проблемами та пропозиціями й допоможіть закладу з комунікацією.
Ось тільки короткий перелік питань:
- Як правильно зрубати аварійне дерево?
- Куди звертатися щоб прибрали несанкціонований смітник?
- Куди можна піти по гриби, порибалити?
- Хочемо допомогти парку й влаштувати волонтерський захід. Що робити?
- Які порадите екскурсійні маршрути Сеймським ландшафтним парком (монастирі й заклади путивльського музею заповідника ми вже відвідали)?
- Який спосіб боротьби з оранкою лук біля Сейму ще не пробували, але іншим допомогло?
- Чи допомагаєте облаштуватися переселенцям, дуже б хотілося жити в екологічно благополучному місці неподалік від своєї домівки? Готові залишитися на завжди.