Гепатит

Дата: 23.04.2024 12:33

Фото без опису#Гепатит - це запальне захворювання, що руйнує клітини печінки і порушує її функціонування. Існує 5️⃣ основних типів гепатитів, які викликаються вірусами A, B, C, D, E, а також рідкісні H та G. Найчастіше людський організм вражають перші 3️⃣ типи гепатиту. Вірус гепатиту D зустрічається виключно у поєднанні з вірусом гепатиту В.

📊Згідно з даними World Health Organization (WHO), понад 1 млрд. осіб у світі інфіковані або перехворіли на вірусні гепатити різної етіології. Щорічно - млн. осіб інфікуються та ще приблизно 120-170 млн. осіб хронічно інфіковані вірусом гепатиту С.

🌍Окрім того, статистика свідчить, що в середньому кожна 1️⃣2️⃣ людина у світі - носій вірусу гепатиту В або C. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають «лагідним убивцею».

‼️ГОЛОВНІ СПОСОБИ ПЕРЕДАЧІ‼️:

〽️фекально-оральний;

〽️статевий;

〽️через кров;

〽️від матері до дитини під час пологів.

🚨Симптоми:

⚡️загальне нездужання;

⚡️лихоманка, підвищення температури;

⚡️блювота, нудота;

⚡️біль у суглобах;

⚡️жовтяничне забарвлення шкіри;

⚡️збільшення печінки;

⚡️потемніння сечі, знебарвлення випорожнень;

⚡️часті синці.

‼️АБИ НЕ ІНФІКУВАТИСЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ‼️:

❌Не користуйтеся чужими предметами особистої гігієни (зубними щітками, бритвами, пилочками для нігтів тощо).

✅Уникайте випадкових статевих контактів. Обов’язково користуйтесь презервативами!

✅Кип'ятіть воду, старанно мийте овочі та фрукти, термічно обробляйте продукти.

✅Зробіть щеплення для профілактики гепатитів А і В.

✅Уникайте контакту із біологічними рідинами інших людей.

✅При проведенні татуювання, пірсингу або манікюру (педикюру) у косметичних салонах звертайте увагу, чи виконує майстер обов’язкову обробку рук антисептиком, чи працює він в одноразових рукавичках. Для всіх маніпуляцій має використовуватись одноразовий або стерильний багаторазовий інструментарій.

World Health Organization Ukraine

Міністерство охорони здоров'я України