ПРАВИЛА ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ В МЕЖАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

Дата: 14.05.2024 09:24

Фото без опису

В зв’язку із активним проведенням робіт на полях і присадибних ділянках Держпродспоживслужба нагадує громадянам, фізичним особам індивідуальних домоволодінь про дотримання основних правил роботи з пестицидами в межах населених пунктів, згідно з вимогами Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, затверджених наказом МОЗУ від 03 серпня 1998 року № 1, для упередження можливих скарг від мешканців суміжних домоволодінь, а саме:

- для обробки індивідуальних садів та городів у межах населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені до роздрібного продажу «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і доповненнями до нього;

- в першу чергу, застосовувати малотоксичні та малолеткі пестициди, або віддати перевагу механічним методам боротьби зі шкідниками;

- перед проведенням обробок земельних ділянок, розташованих в межах населених пунктів, необхідно сповістити сусідів про майбутні роботи і строки їх проведення;

- застосовувати пестициди для захисту зелених насаджень в межах населеного пункту дозволяється тільки з 22:00 до 07:00 години за допомогою ранцевого обприскувача при швидкості вітру до 4м/с.

- не можна проводити обприскування в денний час, спекотну погоду, проти вітру, під час сильного вітру та під час чи відразу після дощу;

- дотримуватись загальних вимог індивідуального захисту – під час роботи використовувати засоби індивідуального захисту;

- під час роботи із засобами захисту рослин оберігати, згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл та птицю – не тільки власних, а й сусідських;

- після обробки не слід перебувати на обробленій ділянці, особливо дітям, впродовж терміну, викладеному в інструкції до препарату.

Дотримання даних рекомендацій дасть змогу кожному громадянину уникнути конфліктних ситуацій при застосуванні пестицидів на своїх присадибних ділянках та городах, які часто виникають в період їх застосування, а також збереже добросусідські відносини і допоможе уникнути небезпечних ситуацій.

Також варто звернути увагу на те, що питання застосування громадянами пестицидів на своїх присадибних ділянках та відповідно заподіяння шкоди сусідам регулюється Земельним кодексом України і підпадає під поняття добросусідських відносин.

У випадку виникнення спору щодо додержання громадянами правил добросусідства для вирішення питання перш за все слід звертатися із заявою до відповідного органу місцевого самоврядування.