Європейський тиждень ментального здоров’я - 13-19 травня

Дата: 15.05.2024 13:18

Фото без описуМентальне здоров’я – це невід’ємна та важлива частина нашого організму. ☝️Наше ментальне здоров’я залежить не тільки від відсутності психічних розладів, але й від основи добробуту людини (тобто здатності протистояти звичайним життєвим стресам, можливості реалізувати свої здібності, продуктивно працювати, а також й отримувати задоволення від життя тощо).

💥Через війну багато людей переживає незвичні для них психічні стани. Звісно, деякі складні аспекти ми не у змозі змінити, але можна поліпшити реакції на них та відповідно те, як вони впливатимуть на нашу психіку:

✅Розпізнавайте свої відчуття. Обов'язково зупиняйтеся та запитуйте себе, як у вас справи протягом дня. Ви відчуваєте тривогу, депресію або ви радієте чомусь? Перевірте себе та назвіть свої відчуття. Адже це так важливо.

✅Оцініть виклики. Зіштовхнулися з проблемою? Зробіть глибокий вдих і запитайте себе, чи це справжня катастрофа, чи просто незручність. Ми часто інтерпретуємо незручності як катастрофи. Обов’язково згадайте усі випадки у своєму житті, коли ви успішно розв’язували проблеми.

✅Працюйте над уважністю. У ті моменти, коли ви відчуваєте стрес або тривогу, корисно практикувати над своєю уважністю. Дайте собі можливість дихати і подумати про свої реакції. ✅Спробуйте зробити дихальні вправи або хвилинну медитацію.

✅Виражайте свої почуття. Якщо вас щось турбує, не тримайте почуття в собі. Ведіть щоденник, порозмовляйте з найкращим другом, попрактикуйтеся називати свої почуття.

✅Ведіть здоровий спосіб життя. Фізичні вправи, збалансоване харчування та сон – це теж елементи як вашої емоційної стійкості.

✅Робіть усе аби зміцнити свою психологічну стійкість!

✅Дбайте про своє ментальне здоров’я!

✅Допомагайте іншим!

🔗Аби перевірити стан вашого психічного здоров‘я, пройдіть тест: mh4u.in.ua/test/yak-vashe-psyhichne-zdorovya/

Ти як?

World Health Organization (WHO)