Сьогодні Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Нагадуємо важливу інформацію

Дата: 17.05.2024 13:44

Фото без опису📌 До 40% людей з гіпертонією не підозрюють у себе недугу, бо часто вона має безсимптомний перебіг. Як наслідок — люди не звертаються своєчасно до лікарів, не контролюють тиск і не приймають необхідні ліки.

📌 Для дорослої здорової людини оптимальним є артеріальний тиск 120/80 мм ртутного стовпчика. За рекомендаціями Європейського товариства кардіологів, тиск 140/90 і вище є підставою для встановлення діагнозу “артеріальна гіпертензія”. При регулярному вимірюванні тиску вдома показник 135/85 мм ртутного стовпчика або вище є приводом для звернення до свого сімейного лікаря.

📌 Правильно вимірювати тиск означає:

✔️вимірювати у стані спокою й сидячи, не раніше ніж через 30 хв після ходьби, куріння, вживання чаю, кави та інших кофеїновмісних напоїв (інакше тиск може бути підвищеним навіть у здорової людини);

✔️манометр слід розташовувати на рівні серця;

✔️ноги мають стояти на підлозі;

✔️вимірювати тиск треба двічі з перервою до 2 хв. Якщо в результатах є розбіжності більше 10 мм рт. ст., потрібне ще одне вимірювання. Правильним показником буде середній результат;

✔️під час першого вимірювання тиск треба визначати і на лівій, і на правій руці, при цьому до уваги брати вищий показник;

✔️якщо різниця в результатах правої і лівої рук перевищує 20 мм рт. ст., тиск слід виміряти повторно.

📌 Якщо артеріальний тиск підвищений, зверніться до сімейного лікаря. Адже підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень.

📌 Ваш сімейний лікар надасть кваліфіковані поради щодо профілактики артеріальної гіпертонії. Зокрема, запобігти артеріальній гіпертонії допоможуть:

✔️ контроль за масою тіла;

✔️відмова від куріння та алкоголю;

✔️регулярна фізична активність;

✔️обмежене споживання солі;

✔️включення до раціону продуктів, багатих на калій (крупи, бобові, фрукти, овочі, зелень).

❗Хоча змінити спосіб життя іноді важче, ніж почати прийом ліків, але такий спосіб є ефективним.

📌 Зважаючи на стан здоров’я пацієнта, сімейний лікар може призначити додаткові лабораторні та діагностичні обстеження, консультацію кардіолога та ліки від серцево-судинних захворювань, що входять до програми “Доступні ліки”. Це буде безоплатно для пацієнта.

Дбайте про своє здоров’я!