15 травня – День пам’яті жертв політичних репресій
День пам'яті жертв політичних репресій в Україні щорічно відзначається у третю неділю травня. Це національний пам'ятний день, встановлений з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій комуністичного режиму. Відзначення цього дня спрямоване на привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, пов'язаних з насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування. Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом, де покоїться прах багатьох жертв сталінського «Великого терору».
Після широкомасштабного вторгнення Росії терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора. Катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів – здавалося, що все це з падінням радянської системи назавжди залишилось в історії. Але ідеологічні спадкоємці СРСР у путінській Росії знову принесли на українську землю масові політичні репресії. День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.
З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій в закладах культури Новослобідської сільської ради пройшли тематичні заходи:
за участю голови Новослобідської сільської ради Гаркавенко Ольги Олександрівни пройшов мітинг-реквієм "Трагедія незнищенної волі" ;
по клубним закладах пройшли міні мітинги " Пам'ять жива" "У жорнах репресії";
в бібліотечних закладах пройшли інформаційні виставки, експозиції " Без права на забуття", "Життя обірвана струна".