Дата: 30.05.2024 09:03

Фото без описуСьогодні розбиваємо міф про те, що на безоплатні послуги з реабілітації пацієнти можуть розраховувати лише в лікарнях за місцем проживання. Це неправда.

✅ Пацієнти, які потребують реабілітації, або їхні законні представники, можуть обрати будь-який медичний заклад, що є ближчим до місця проживання, або ж за іншим важливим для себе критерієм. Пацієнти мають право обирати не лише реабілітаційний заклад, а й відділення, підрозділ і фахівців з реабілітації з урахуванням їхньої спеціалізації.

❗Головне — наявність у лікарні договору з Національною службою здоров‘я України за пакетами “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”, “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах” чи “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”.

📱Також важливо мати направлення:

✔️лікуючого лікаря, зокрема лікаря фізичної та реабілітаційної медицини для реабілітації в стаціонарних умовах;

✔️лікуючого лікаря або сімейного лікаря для реабілітації в амбулаторних умовах.

📌 Пацієнти мають право отримувати від фахівців з реабілітації вичерпну інформацію у доступній формі про свої права, обов’язки, наявні обмеження повсякденного функціонування, результати реабілітаційного обстеження, а також умови та форми реабілітаційної допомоги.

Докладніше про права осіб, яким надається реабілітаційна допомога та систему реабілітації в Україні радимо почитати тут: https://cutt.ly/ReyFlLMT.