Дата: 30.05.2024 09:14

Фото без опису

Нагадуємо про один із пакетів Програми медичних гарантій — “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”, яким передбачена низка безоплатних медичних послуг. А саме 👇

📌Консультації лікарів вузької спеціалізації. Зокрема: ✔️встановлення або зняття діагнозу, ✔️призначення або корекція медикаментозного лікування, ✔️визначення способів і методів лікування, курсу процедур і рекомендацій, а також подальшого маршруту пацієнтів та ✔️динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями.

📌Лабораторна діагностика відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом охорони здоров’я. Це загально-клінічні та біохімічні, бактеріологічні, імунологічні, цитологічні, гормональні та інші аналізи.

📌Інструментальні дослідження на кшталт рентгену, КТ, МРТ, УЗД, ендоскопічних обстежень, електрокардіографії, електроенцефалографії, офтальмологічних досліджень та інших.

📌Медична допомога в умовах денного стаціонару.

📌Медична допомога при зверненні пацієнтів до травматологічних пунктів або приймального відділення без подальшої госпіталізації.

📌Обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років.

📌Проведення спеціалізованого лабораторного генетичного обстеження пацієнтів із підозрою на наявність спадкової та/або вродженої патології.

❗Повний перелік в межах пакету “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п.27): https://cutt.ly/WeyQmIbf.

❓Чи будь-який медичний заклад, який має контракт із НСЗУ на амбулаторну допомогу, надає виключно весь перелік послуг❓

❌ Ні, лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів за напрямом надання допомоги у штаті закладу.

Наприклад, ✅ в офтальмологічній поліклініці пацієнти можуть безоплатно отримати консультацію офтальмолога, пройти інструментальні обстеження для перевірки зору. Але такий заклад ❌ не надає медичні послуги за напрямом, наприклад, гінекології чи психіатрії. Інший приклад.

Якщо у лікарні ❌ немає УЗД чи рентген-апарату, то такі обстеження пройти саме в цьому закладі неможливо. ✅ Всі ці послуги також гарантовані пацієнтам, але отримати їх можна в іншому закладі, який має відповідних фахівців за цим напрямом та обладнання.