До всесвітнього дня боротьби проти астми та алергії

Дата: 31.05.2024 08:33

Фото без описуЦвітіння дерев, квітів, пил, скошена трава тощо - усі ці тригери досить часто спричиняють у нас нежить, почервоніння очей, почервоніння шкіри. Але не завжди легко розрізнити, чи у вас

алергічна реакція, чи розвинулась астма. Отже, нагадаємо сьогодні, що таке астма та алергія, як їх профілактувати або й навіть запобігти.

🧬Алергія виникає, коли наша імунна система реагує на алергени (речовини у навк. середовищі), які не викликають проблем у більшості людей. Ця реакція призводить до

запального процесу, що спричиняє алергічні стани, які здатні уражати різні частини тіла:

👉Алергічний риніт (сінна лихоманка) - вражає ніс та очі.

👉Екзема або кропив'янка - вражають шкіру.

👉Анафілаксія (найважча алергічна реакція) - може вразити весь організм.

👉Астма - вражає легені.

Алергени переважно містяться у кліщах домашнього пилу, пилку, домашніх тварин, плісняві, деяких антибіотиках, укусах комах, латексі (натуральному каучуку) та харчових продуктах.

😮У людей з астмою відбувається звуження дихальних шляхів у легенях, що перешкоджає надходженню повітря та виходу.

👉Астму найлегше розпізнати за такими симптомами:

🔺Хрипи при видиху.

🔺Постійний дратівливий кашель (особливо вночі).

🔺Утруднене дихання та задишка.

🔺Стиснення та тяжкість у грудях.

🔺Свистяче дихання або кашель під час фізичного навантаження (астма, спричинена фізичним навантаженням).

🦠☁️Тригери для розвитку астми: алергени, інфекції, фізичні вправи, холодне повітря, зміни температури та сигаретний дим.

Однак можуть бути й інші причини цих симптомів, тому слід звертатися до лікаря за консультацією.

👉Яку роль відіграє алергія у розвитку астми❓

👉Є 2️⃣основні способи за допомогою яких алергія відіграє важливу роль у розвитку астми:

🔆Алергія може викликати алергічне запалення у дихальних шляхах.

🔆Вплив 1 або декількох алергенів може спричинити напад астми.

Деякі люди з алергічним ринітом середнього чи тяжкого ступеня вважають, що алергічний риніт переходить в астму або викликає стиснення у грудях або хрипи. Однак пилок може

спровокувати астму, а також алергічний риніт. Дрібні частки алергенів можуть глибоко проникати в дихальні шляхи легень.

☝️Дуже важливо визначити, чи алергія є важливим фактором розвитку астми.

📊Запобіжні заходи та профілактика АЛЕРГІЇ & АСТМИ:

👉Людям, схильним до ризику алергічної реакції:

✅Протестуйтесь аби знати на що саме у вас алергія.

✅Намагайтесь уникати контакту з відомими алергенами.

✅Приймайте ліки проти астми, призначені лікарем.

✅Навчіться правильно користуватися інгалятором.

✅Покиньте палити та уникайте пасивного куріння.

✅Підтримуйте фізичну форму, займаючись спортом.

✅Тримайте себе в руках, розробіть план дій під час нападу астми.

✅Намагайтесь не застуджуватись. Мийте часто руки, робіть щеплення від грипу, дотримуйтесь режиму сну!

World Health Organization (WHO)

World Health Organization Ukraine

CDC