КОРОТКА КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРПНЯ

Дата: 25.07.2024 13:55

ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА СЕРПЕНЬ 2024 року

Середня місячна температура повітря очікується 21,30, що на 20 вище кліматичної норми .

Кількість опадів очікується 44 мм, при нормі 44 мм.

КОРОТКА КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРПНЯ

Середня багаторічна середня місячна температура повітря в серпні дорівнює 18-200 тепла. Але в окремі роки вона значно коливається від 15-160 до 22-230 тепла. Абсолютний максимум температури в серпні становив 39-400, а абсолютний мінімум – 0-40 тепла.

В серпні можливі і заморозки, хоч явище це досить рідкісне. Сама рання дата першого осіннього заморозку на поверхні грунту, а на півночі області і в повітрі зареєстрована в кінці третьої декади серпня 1966 року.

В серпні вже можливий перехід середньої добової температури повітря через +150 в бік зниження (кінець літа). Сама рання дата такого переходу відмічалась 14-20 серпня 1970 року.

Для серпня характерне випадіння зливових опадів. Рясні дощі часто спостерігаються з грозою, градом, шквалистим посиленням вітру.

Середня місячна норма опадів у серпні складає 37-50мм з коливанням по роках від 2-10мм до 160-220мм.

В серпні в середньому спостерігається 5-8, а в окремі роки 10-15 днів з грозою, 3-5 днів з посиленням вітру до 15м/с і більше, 1-2 дні з градом, 1-3 дні з туманами.

Упродовж місяця відбувається формування і налив зерна кукурудзи, достигають овес, гречка, просо, досягає фізіологічної стиглості соняшник.

СУМСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ