«Тиждень інформування «Протидії торгівлі людьми!»

Дата: 06.08.2024 11:48

Фото без описуВ межах акції «Тиждень інформування «Протидії торгівлі людьми!», який проходить з 29.07.2024 по 04.08.2024 присвячений до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який щорічно відзначається 30 липня, та з метою підвищення рівня обізнаності населення про причини,наслідки торгівлі людьми і убезпечення потрапляння громадян в ситуацію торгівлі людьми, зокрема в умовах діючого воєнного стану в Україні, спеціалісти соціальних служб Новослобідської сільської ради провели інформаційно-просвітницьку роботу серед мешканців громади.

Торгівля людьми - жахливий злочин, що призводить до кримінальної експлуатації невинних осіб, змушуючи їх переживати знущання та неволю. Буде це пенсіонер, людина працездатного віку чи дитина – байдуже. Основний принцип, за яким торгівці людьми обирають собі жертву, – це уразливий стан особи.

10 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

1. Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.

2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.

3. Торгівля людьми – найбільш активно розвивається злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.

4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір покинути свій будинок в пошуках кращого життя.

5. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.

6. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.

7. Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.

8. Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю,

або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству: загрозам, зґвалтуванням, вбивствам.

9. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.

10. Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз

в кожній без винятку країні.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Нагадуємо, що небезпеку видно не одразу. Привабливі пропозиції

з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть залякувати

та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ?

ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО.

- перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;

- підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

- легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою

на проживання;

- не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

- дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

- тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким;

- розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

- домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили

в небезпеку.

Громадяни, яким загрожує небезпека потрапити у ситуацію з торгівлею людьми мають право на допомогу!

Якщо ви стали свідком чи жертвою цього жахливого злочину або маєте потребу в консультаціях, будь ласка, звертайтесь за допомогою за телефонами та поділіться контактами з людьми, що потребують підтримки або допомоги:

1547 гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, за ознакою статі та насильству стосовно дітей

0 800 500 202/102 гаряча лінія Національної поліції України

0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

527 гаряча лінія з протидії експлуатації

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія».