ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування
ЗАЯВА
про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування
Замовник:
Новослобідська сільська рада Конотопського району Сумської області
Поштова адреса: 41530, с. Нова Слобода вул. Центральна,3 Конотопський район Сумська область тел. (05442) 5-42-45.
1.Назва документа державного планування:
Місцевий план управління відходами Новослобідської сільської територіальної громади Конотопського району Сумської області до 2034 року.
2. Основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.
Місцевий план управління відходами Новослобідської сільської територіальної громади Конотопського району Сумської області до 2034 року (далі - МПУВ) розроблений на виконання Закону України «Про управління відходами» та Порядку розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 05 вересня 2023 р. №947, з урахуванням Методичних рекомендацій з розроблення місцевих планів управління відходам, затверджених наказом Міндовкілля від 15.03.2024 № 288.
МПУВ узгоджується з Регіональним планом управління відходами в Сумській області до 2030 року, затвердженим розпорядженням Сумської обласної державної адміністрації Сумської обласної військової адміністрації від 16.11.2022 №419-ОД (далі - РПУВ).
Метою МПУВ є забезпечення сталого управління відходами на території Новослобідської сільської територіальної громади Конотопського району Сумської області з урахуванням положень концепції сталого розвитку та дотриманням ієрархії управління відходами.
МПУВ спрямований на досягнення національних та регіональних цілей управління відходами на території Новослобідської сільської територіальної громади Конотопського району Сумської області з урахуванням місцевих особливостей, а також вирішення наявних та попередження виникнення нових проблем громади, що мають відношення до сфери управління відходами.
3. Якою мірою зміни до документа державного планування визначають умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів):
Реалізація рішень передбачених проєктом документу державного планування ймовірно може передбачати види планової діяльності, що підлягають оцінці впливу на довкілля, визначені статтею 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», в межах території документу державного планування:
- об’єкти оброблення відходів, що не є небезпечними, потужністю менше 100 тонн на добу.
- об’єкти оброблення небезпечних відходів.
4. Визначення ймовірних наслідків, які можуть мати значний вплив при реалізації ДДП.
У процесі здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації проектних рішень документу державного планування:
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, за такими компонентами:
- атмосферне повітря;
- водні ресурси;
- земельні ресурси;
- біорізноманіття та рекреаційні зони;