Вісім громад Сумщини вивчали досвід муніципальної безпеки на Дніпропетровщині
Програма U-LEAD з Європою продовжує організовувати візити з обміну досвідом між громадами. Темою останнього візиту стали добрі практики у сфері муніципальної безпеки на прикладі громад Дніпропетровської області. Представники громад Сумщини та Харківщини мали можливість вивчити успішний досвід реалізації безпекових проєктів, залучення додаткового фінансування та створення безпечних умов для мешканців в умовах воєнного стану.
Від Сумщини у візиті взяли участь представники восьми громад: Бездрицької, Великописарівської, Дубов'язівської, Липоводолинської, Новослобідської, Свеської, Хмелівської та Хотінської. Як зазначила Тетяна Коробка, радниця Регіонального офісу U-LEAD з Європою у Сумській області, тема безпеки особливо важлива для громад Сумщини через близькість до кордону та регулярні обстріли.
«Безпека для наших громад — це не лише питання стратегічного планування, а й щоденна боротьба за стійкість інфраструктури. Участь у таких візитах дає можливість запозичити кращі практики і зміцнити громади в цей складний час», – підкреслила Тетяна Коробка.
Учасники візиту ознайомилися з кількома ключовими локаціями. У Магдалинівській громаді вони побачили, як створюється безпечне середовище, включаючи підземні укриття та класи безпеки в місцевих ліцеях. У Петриківській громаді було зосереджено увагу на реалізації безпекових проєктів на рівні органів місцевого самоврядування. Миколаївська громада презентувала перший в Україні безбар’єрний безпековий простір, а також радіаційне укриття, підземну школу та інклюзивні майданчики для дітей.
Солонянська громада поділилася досвідом впровадження систем енергетичної безпеки, відеоспостереження та інших проєктів для безпеки громади. А в Слобожанській громаді учасники ознайомилися з роботою місцевих пожежних команд.
Ольга Хижняк, перша заступниця селищного голови Липоводолинської громади, відзначила: «Подібні візити надзвичайно актуальні у період воєнного стану, коли громади стикаються з новими викликами на які потрібно оперативно реагувати. Ми вдячні Програмі U-LEAD з Європою за нові знайомства, міжрегіональні зв'язки з громадами Дніпропетровської, Харківської та Сумської областей».
Ольга Хижняк також підкреслила важливість теми підвищення якості виконання безпекових повноважень громад, включаючи облаштування укриттів та класів безпеки, роботу МПК, дружин юних рятувальників-пожежників, Поліцейського офіцера громади.
Про те, що тема муніципальної безпеки актуальна як ніколи для громад Сумської області, говорила й заступниця сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Хмелівської сільської ради Марина Анісімова: «Під час візиту в громади Дніпропетровщини ми не лише побачили кращі практики по облаштуванню класів безпеки та укриттів, створенню МПК та команд юних рятувальників, а й отримали унікальну можливість обмінятися досвідом, дізнатися нові ідеї, отримати нові зв’язки для співпраці з громадами Дніпропетровської, Харківської та Сумської областей».
Представники громад повернулися з новими знаннями та ідеями, які планують впроваджувати задля підвищення безпеки у своїх населених пунктах:
«Вивчення досвіду Дніпропетровщини показало, як ефективно можна реалізовувати проєкти з облаштування укриттів, енергетичної безпеки та створення інклюзивних просторів для мешканців. Громади Сумщини отримали не лише практичні знання, а й натхнення для впровадження нових ідей у себе вдома. Особливо важливо, що ми налагодили міцні міжрегіональні зв'язки з громадами Дніпропетровщини та Харківщини, що стане основою для майбутньої співпраці», - підсумувала Тетяна Коробка.