Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Болі у спині: які бувають типи та як з ними боротись

Дата: 18.10.2024 11:26
Кількість переглядів: 75

Фото без опису🔔Найчастіше біль у спині може свідчити про те, що у вашому організмі є якась серйозна проблема зі здоров'ям. Проте, не варто одразу панікувати❗️Така небезпека може бути лише в 1-2% випадків болю у попереку.

Фото без опису

☝️Насправді більшість нападів болю у спині проходять протягом декількох днів або тижнів (незалежно чи отримали ви лікування, чи обійшлись без нього). 90% болю у спині мають механічний характер. Тобто, причиною цього болю є певні положення та рухи (напр. кермування авто).

🔍Існує 4 типи болю у спині, тому перед обранням вправ для вашої спини варто слідувати таким крокам:

✅З'ясуйте, чи біль має дійсно механічний характер. Поставте собі ряд таких питань: Чи зменшується відчуття болю після відпочинку? Чи залежить ваш біль від певних положень і рухів (посилюється в положенні сидячи або при нахилі вперед / назад)? Чи є якесь положення, в якому біль зменшується або взагалі проходить? Якщо на всі ці питання, ви відповіли – ТАК, то це свідчить про те, що ваш біль механічний.

ОДНАК❗️При механічному болі у вас не може бути таких симптомів, як: підвищення температури тіла, втрата ваги, біль у суглобах, відчуття скутості у спині вранці, яка триває більше ніж 30 хв. після початку активності, погане загальне самопочуття.

✅Визначте тип механічного болю. Поставте собі такі питання: Де біль сильніший: в попереку або в нозі? Біль посилюється при згинанні чи розгинанні в попереку? Біль переміжний (є положення в яких біль проходить) чи постійний?

📌ТИПИ болю:

👉1 тип: домінує в попереку, найчастіше переміжного характеру, може відчуватись у нозі (але не нижче коліна), з'являється або посилюється в положенні сидячи або при нахилі тулуба вперед (складно зав'язати шнурки). Ляжте на живіт, руки вздовж тулуба, проведіть у цьому положенні приблизно 30 сек. Якщо біль у вас не виник, підніміться на лікті та зафіксуйте це положення ще на 30 сек. Якщо ж досі все добре, упріться долонями та спробуйте випрямити руки, прогнувшись у попереку. Зробіть 5 віджимань.

👉2 тип: домінує в нижній частині спини, може віддавати в ногу (але не нижче коліна), має переміжний характер, проходить або зменшується при нахилі вперед та в положенні сидячи, посилюється при прогині в попереку назад/тривалому стоянні або ходьбі.

👉3 тип: проявляється сильніше в нозі, ніж у попереку, переважно постійного характеру та посилюється при згинанні в попереку і в положенні сидячи, у гострому періоді будь-який рух може посилювати біль. УВАГА! Якщо у вас цей тип болю та розвинулася слабкість у м'язах ноги або відчуття оніміння, розлади сечовипускання, зверніться до лікаря. Якщо на будь-якому з етапів у вас виник біль, не продовжуйте!

👉4 тип: сильніше відчувається в ногах та супроводжується відчуттям важкості, оніміння, нетривалої слабкості в ногах, завжди переміжний і виникає під час ходьби, проходить при нахилі вперед або у положенні сидячи. Найчастіше виникає у похилому віці.

✅Розпочніть вправи, зображені на зображенні.

World Health Organization (WHO)

World Health Organization Ukraine

Міністерство охорони здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь