Голодомор – це жахливі сторінки історії українського народу, одна з найбільших історичних катастроф України.
То був страшний навмисний злочин
Такого ще земля не знала!
Закрили Україні очі.
І душу міцно зав'язали!
Пам'ятаємо!
Три хвилі Голодомору в Україні:
1921-1922
1932-1933
1946-1947
Голодомор – це жахливі сторінки історії українського народу, одна з найбільших історичних катастроф України.
Він спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.
Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
Кількість жертв Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, коливається від 3 до 7 мільйонів осіб. Деякі дослідники називають більші цифри.
У 2006 році Україна офіційно визнала Голодомор геноцидом свого народу. Станом на листопад 2024 року 32 держави світу визнали Голодомор актом геноциду українського народу. Більше половини зробили це після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
Голодомор не зламав Український народ. Серед мільйонів поламаних людських доль, були й мільйони тих, хто не втратив людської гідності і віри. Попри жахіття пережитого геноциду, нескорені голодом українці, у наступні десятиліття боролися за державність, робили важливі наукові відкриття, творили шедеври мистецтва.
"Голодомор був навмисною спробою - як частина систематичного геноциду - знищити дух та ідентичність українського народу. Цього не вдалося. "
Джастін Трюдо.
Комунальний заклад ,,Новослобідська публічна бібліотека" та її філії до цієї сумної дати провели годину вшанування пам'яті жертв Голодомору,,Свічка пам'яті", де йшла мова про трагічне минуле нашого народу.
Відкрили виставку-реквієм «Схилімо голову в скорботі». На виставці представлені документальні матеріали про страшні факти трагедії 1932 – 1933 років.
Виготовили своїми руками символічну композицію
,,Корзина пам'яті", яка уособлює силу духу українського народу, його зв'язок з рідною землею та глибоку шану до тих, хто постраждав у роки страшного лихоліття.
23 листопада, о 16 годині, хай кожен з нас запалить свічку пам’яті в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу. Україна пам’ятає, світ визнає!