Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Відбулося засідання Сумського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Дата: 25.11.2024 17:27
Кількість переглядів: 25

Фото без описуВідбулося засідання Сумського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Відкрили захід заступник керівника Офісу Президента Віктор МИКИТА, який подякував усім жителям Сумщини – за стійкість, мужність і сміливість та начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ.

«Сумська область сьогодні є стратегічним форпостом та майданчиком у боротьбі з ворогом. Адже саме тут, на північних кордонах нашої держави, виборюється українська Перемога, – зазначив заступник керівника Офісу Президента. – На жаль, ворог продовжує здійснювати обстріли регіону. Тільки з початку 2024 року росіяни здійснили майже 12 тисяч обстрілів. З різних видів зброї, щодня і щоночі. Під прицілом – мирні жителі, цивільні об’єкти, критична інфраструктура. На жаль, гинуть мирні люди, бо для ворога не було і немає межі людяності. Сумщина є регіоном з великим потенціалом, який в умовах воєнного стану та всіх пов'язаних з цим загроз потребує нашої постійної підтримки. За підтримки команди Офісу Президента та Уряду в області реалізується ряд важливих проєктів, які мають на меті широку підтримку національного виробника.».

Начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ, виступаючи перед учасниками засідання конгресу, подякував керівництву громад Сумщини за єдність та акцентував увагу на Плані стійкості України, який нещодавно Президент України Володимир Зеленський представив перед депутатами Верховної Ради. Цей план, який маємо виконувати ми всі разом і кожен з нас на своєму місці – в області, районі, громаді, складається з десяти пунктів: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика», «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв, – повідомив Володимир Артюх. – Перший пункт – єдність. Єдність усього суспільства: кожного окремо, громад, партій. Другий пункт – фронт. Близько 40% видатків із місцевих та обласного бюджету надаються для підтримки Збройних сил та місцевих добровольчих формувань, для будівництва захисних споруд, фортифікацій. Сумщина демонструє виконання цього пункту».

Голова Сумської обласної ради, Олексій Романько також підкреслив, що Сумщина сильно потерпає від ворога, і більшість комунальних закладів обласної ради розташовані в прикордонних громадах. Він подякував керівникам громад, які активно допомагають у евакуації підопічних та персоналу комунальних закладів.

Учасники засідання разом із заступником керівника Офісу Президента Віктором МИКИТОЮ, представниками Міністерств та посольств та міжнародними партнерами обговорювали важливі та актуальні для Сумщини питання, такі як міжнародна співпраця, реалізація проєкту «Діалог влади та бізнесу», підтримка ВПО.

Директор Департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерство економіки України Роман КРОПИВНИЦЬКИЙ говорив про програму стимулювання попиту на українські товари та підтримку вітчизняних товаровиробників «Зроблено в Україні», про фінансові і інвестиційні програми підтримки бізнесу, які продовжать реалізовуватися в наступному році.

У ході заходу відбулося обговорення підтримки внутрішньо переміщених осіб.

«Люди евакуюються з прикордоння переважно в тилові райони Сумщини, – зазначив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх. – Вони не бажають залишати нашу область. – Станом на сьогодні на Сумщині зареєстровано майже 93,5 тисячі ВПО, з них 64,2 тисячі – мешканці нашої області, 22 тисячі – діти . Більше ніж 82 тис. осіб – це внутрішньо переміщені особи, зареєстровані з початку повномасштабного вторгнення».

Директор Департаменту з питань соціальної політики Сумської обласної державної адміністрації Людмила Мусіяка повідомила, що особи які евакуюються з прикордонних громад області, реєструються благодійними фондами на грошову допомогу в розмірі 10800 на одну особу. Допомогу надають ГФ «Право на захист», АCTED, Данська рада у справах біженців, ГО «Людина в біді», ВПП ООН та інші (гроші надходять шляхом переказу Western Union, зазвичай отримують впродовж декількох днів (до тижня). Реєстрація проходить в транзитних центрах, які діють в Шостці, Конотопі, Глухові, в м. Суми. Списки осіб, які евакуюються, передаються до Інформаційно обчислювального центру МСПУ для відновлення виплат на проживання в розмірі 2000 гривень для дорослих та 3000 гривень для дітей та осіб з інвалідністю. Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету проводиться виплата на кожну евакуйовану дитину у розмірі 2000 гривень. Допомога вже надана на суму понад 600 тис. грн.

«Сьогодні чи не найбільшою нашою проблемою є питання забезпечення житлом людей, які змушені були тікати зі своїх домівок через обстріли або їх домівки знищені ворогом», – зазначила Людмила Мусіяка. За її словами, в області розпочато виконання завдання Президента України про утворення реєстру майна, що може бути використане для тимчасового проживання ВПО.

За програмою «Прихисток» 1 648 осіб прихистили 3 475 ВПО. Компенсація з січня по вересень 2024 року їм нарахована на суму 16,0 млн гривень

Сьогодні в області реалізуються також проєкти щодо будівництва модульних будинків. УВКБ ООН реалізується проект з будівництва модульних будинків на території Нижньосироватської територіальної громади: 10 будинків розраховано на 70 осіб; Товариством Червоного Хреста України у місті Суми реалізується пілотний проєкт з будівництва модульного містечка: 2-х двоповерхових будинків для близько 100 ВПО.

У січні 2025 року планує почати експериментальний проєкт щодо субсидії на оренду житла для ВПО. І Сумська область буде одним із пілотних регіонів, в яких він буде реалізовуватися. За умовами проєкту, якщо родина витрачає більше 30% своїх доходів середньомісячних на оренду житла, їй буде компенсувати держава.

Окрім того, були проведені голосування для визначення представників від територіальних громад області для роботи в Комісіях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, а також голосування щодо важливих питань для внесення на розгляд кожної з шести Комісій Конгресу.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь