Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Всесвітній день боротьби зі СНІДом– 1 грудня

Дата: 01.12.2024 15:47
Кількість переглядів: 37

Фото без опису📆Впродовж 30 років увесь світ традиційно відзначає 1 грудня День боротьби зі СНІДом. Основна мета цього Дня – привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, підвищити обізнаність та закликати до соціальної толерантності до людей, що живуть з ВІЛ.

🪧Гасло цьогорічної кампанії: «Давайте оберемо правильний шлях: моє здоров’я – моє право!»

#Синдром_набутого_імунодефіциту (СНІД) – хронічний, потенційно небезпечний для життя стан, викликаний вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). ВІЛ-інфекція пошкоджує імунну систему та перешкоджає здатності організму боротися з інфекціями та хворобами.

📊Протягом січня-жовтня 2024 р. в Україні було зареєстровано 9653 випадки ВІЛ-інфекції, кожен 4 із цих випадків – у стадії СНІДу. Також 899 людей померло від СНІДу протягом цього періоду.

👩‍❤️‍👨Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий. Однак, він передається при 💉контакті з інфікованою кров'ю, вживанні заборонених ін'єкційних наркотиків або при спільному використанні голок, від матері до дитини під час вагітності , пологів або грудного вигодовування🤱. Найчастіше діагноз ВІЛ-інфікований діагностують у чоловіків та жінок у віці 30-49 р.

🧬ВІЛ руйнує Т-клітини CD4 - лейкоцити, що відіграють велику роль у боротьбі організму з хворобами. Чим менше у вас Т-клітин CD4, тим слабшою стає ваша імунна система.

Ви не можете інфікуватись ВІЛ-інфекцією та СНІДом обіймаючись, цілуючись, танцюючи чи обмінюючись рукостисканням з інфікованою людиною. ВІЛ не передається повітрям, водою або через укуси комах.

📌Ускладнення📌

Інфекції, спільні для ВІЛ/СНІДу:

〽️Пневмоцистна пневмонія. Ця грибкова інфекція може спричинити серйозне захворювання.

〽️Кандидоз (молочниця). Це розповсюджена інфекція, пов'язана із ВІЛ. Вона викликає запалення та товстий білий наліт на роті, стравоході або піхві.

〽️Туберкульоз (ТБ). Це поширена опортуністична інфекція, пов'язана з ВІЛ. У світі туберкульоз є провідною причиною смерті серед людей зі СНІДом.

〽️Цитомегаловірус. Цей поширений вірус герпесу передається через слину, кров, сечу, сперму та грудне молоко. Здорова імунна система інактивує вірус і він залишається в організмі бездіяльним. Якщо ваша імунна система слабшає, вірус з'являється знову, викликаючи ушкодження ваших очей, шлунково-кишкового тракту, легень чи інших органів.

〽️Криптококовий менінгіт (криптококоз). Це розповсюджена інфекція центральної нервової системи, пов'язана з ВІЛ, спричинена грибком, виявленим у ґрунті.

〽️Токсоплазмоз. Ця потенційно смертельна інфекція спричинена паразитом Toxoplasma gondii. Токсоплазмоз може спричиняти хвороби серця, а при його поширенні на головний мозок виникають судоми.

〽️Лімфома. Цей рак починається у лейкоцитах. Найбільш поширена рання ознака – безболісне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, пахвах або паху.

〽️Саркома Капоші. Пухлина стінок кровоносних судин, зазвичай проявляється у вигляді рожевих, червоних чи лілових ран на шкірі та у роті. У людей з темнішою шкірою поразки можуть виглядати темно-коричневими або чорними. Вона може вражати внутрішні органи, у т.ч. шлунково-кишковий тракт та легені.

〽️Рак, пов'язаний спричинений інфекцією вірусом папіломи людини (ВПЛ).

〽️Синдром виснаження. Нелікований ВІЛ/СНІД може спричинити значну втрату ваги, що часто супроводжується діареєю, хронічною слабкістю та лихоманкою.

〽️Неврологічні ускладнення. ВІЛ може викликати такі неврологічні ускладнення: сплутаність свідомості, забудькуватість, депресія, тривога та труднощі під час ходьби.

〽️Хвороба нирок. ВІЛ-асоційована нефропатія - це запалення крихітних фільтрів у нирках, що видаляють зайву рідину та відходи з крові та передають їх у сечу.

〽️Хвороба печінки. Захворювання печінки також є серйозним ускладненням (особливо в людей, які мають гепатит B та C).

❗️Під час кожного статевого акту, користуйтесь презервативом!

❗️Знання свого ВІЛ-статусу – найкращий спосіб зберегти своє здоров’я та здоров’я вашого партнера.

❗️Якщо у Вас ВІЛ-позитивний статус, то ранній початок лікування дає високі шанси прожити довге та здорове життя. Багато ВІЛ-позитивних людей не знають свого статусу і можуть інфікувати інших, не усвідомлюючи цього.

🔗Аби знайти пункт тестування на ВІЛ, перейдіть за посиланням: http://surl.li/lhfcie

World Health Organization (WHO)

World Health Organization Ukraine

European Centre for Disease Prevention and Control - ECDC

CDC

UNAIDS

Міністерство охорони здоров'я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь