Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

Тиждень поінформованості про хворобу Крона - 1-7 грудня

Дата: 04.12.2024 10:33
Кількість переглядів: 33

Фото без опису👉#Хвороба_Крона - це тип запального захворювання кишківника (ЗЗК). Воно викликає набряк тканин (запалення) шлунково-кишкового тракту (ШКТ), що може призвести до болей у животі, сильної діареї, втоми😱, втрати ваги та недоїдання.

🫣Запалення, викликане хворобою Крона, у різних людей може вражати різні ділянки шлунково-кишкового тракту (ШКТ) - найчастіше тонкий кишківник. Це запалення часто поширюється на більш глибокі шари кишківника. Іноді хвороба Крона може призводити до небезпечних для життя ускладнень.

⚡️При хворобі Крона може бути уражена будь-яка частина тонкої або товстої кишки. У деяких людей захворювання вражає лише товсту кишку, яка є частиною товстого кишківника. Ознаки та симптоми хвороби Крона можуть варіюватись від легких до тяжких. Зазвичай вони поступово розвиваються, але іноді виникають раптово.

🚨Симптоми🚨:

👉діарея;

👉висока температура;

👉втома;

👉біль у животі та спазми, кров у калі

👉виразки у роті

👉зниження апетиту та втрата ваги;

👉біль або виділення біля ануса або навколо нього через запалення, що проникає у шкіру (свищ).

Люди з тяжкою формою хвороби Крона можуть відчувати симптоми за межами кишківника, у т. ч.: запалення шкіри, очей та суглобів; запалення печінки або жовчних проток; камені у нирках; залізодефіцитна анемія; затримка у зрості або статевому розвиткові у дітей.

❓Причини❓

Точна причина хвороби Крона залишається невідомою. Раніше підозрювали незбалансоване харчування та стрес, проте тепер лікарі знають, що ці фактори можуть посилити, але не викликати хворобу Крона.

📌Декілька головних чинників:

〽️Імунна система. Цілком можливо, що вірус або бактерія можуть спричинити хворобу Крона. Коли наша імунна система намагається боротися з мікроорганізмом, що вторгується, або факторами навколишнього середовища, атипова імунна відповідь змушує імунну систему атакувати і клітини травного тракту.

〽️Спадковість. Хвороба Крона найчастіше зустрічається у людей, члени сім'ї яких страждають на це захворювання, тому гени можуть відігравати роль у підвищенні ймовірності захворювання на це захворювання. Однак у більшості людей із хворобою Крона немає сімейного анамнезу цього захворювання.

Хвороба Крона може призвести до таких ускладнень: кишкова непрохідність, виразки, фістули, анальних тріщин, раку товстої кишки, шкірних захворювань інших проблем зі здоров'ям.

👩‍⚕️Зверніться до лікаря, якщо у вас спостерігаються зміни у роботі кишківника або є якісь симптоми хвороби Крона (біль у животі, кров у калі, нудота і блювота, діарея тривалістю більше ніж 2 тижні, безпричинна втрата ваги, лихоманка.

⚜️Профілактика⚜️

Не існує способу запобігти хворобі Крона. Проте існують поради, що здатні полегшити симптоми та зменшити загострення:

✅Покиньте палити!

✅Харчуйтеся їжею з низьким вмістом жирів.

✅Регулярно займайтеся фізичною активністю.

✅Керуйте стресом.

World Health Organization (WHO)

World Health Organization Ukraine

Міністерство охорони здоров'я України

Healthline


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь