Новослобідська громада
Конотопський район Сумської області

День Святого Миколая – це чарівний час, коли дитинство наповнюється очікуванням чудес.

Дата: 06.12.2024 10:25
Кількість переглядів: 38

Фото без опису✴️6 грудня українці з нетерпінням чекають на прихід святого, який дарує подарунки слухняним дітям.

✴️Цей день об’єднує сім’ї за святковим столом, а діти з трепетом пишуть листи зі своїми найзаповітнішими мріями.

📌📚Для маленьких читачів в комунальному закладі "Новослобідська публічна бібліотека" та її філіях оформлено книжкові виставки - інсталяції "Чудотворцю Миколай, ти усіх оберігай","День Святого Миколая".

📕📘📙Книги представлені користувачам переповнені добром та святковим настроєм, вони

допомагають дітям відчути радість та очікування свята. До того ж дитячі книги яскраво ілюстровані і це робить читання більш цікавим та захоплюючим. Окрім цього, ці книги навчають малечу дружбі , доброті, розповідають про важливість подарунків, традицій та спільної радості.

📚Також це спосіб познайомити дітей із традиціями та обрядами, пов'язаними із святом.✨

✨В бібліотеках закладу діють святкові фотозони! Тож запрошуємо всіх бажаючих зробити фото 📸на згадку та відвідати наші книжкові виставки !📚

📌 ❄️❄️Історія та традиції святкування Дня Святого Миколая ❄️❄️

✨День святого Миколая – улюблене свято українських дітей, а також багатьох дорослих. Цей день присвячений одному з найбільш шанованих у християнстві святих.

✨День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків .Та найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

☝️Однак доволі багато людей не знають, ким був Миколай та чому його канонізували.

✴️За історичними переказами Миколай народився десь між 270 та 286 роками нашої ери в місті Патарі на півострові Лікія, який є територією сучасної Туреччини. Хлопчик був єдиним сином Феофана та Нони – заможних і глибоко віруючих людей. Саме тому вони з перших днів ростили Миколая в релігійній атмосфері й похрестили його одразу після народження, що в ті часи було рідкістю.

✴️Миколай виріс і став аскетичною та щедрою людиною, яка в будь-який час могла прийти на допомогу нужденним. З часом він переселився до міста Мира, воліючи присвятити себе науці, і саме там його дядько-єпископ висвятив Миколая у священники.

✴️Незабаром після того, як хлопець досяг повноліття, його батьки загинули. А Миколай витратив свій великий спадок на допомогу іншим людям, приносячи час від часу до будинків бідняків їжу, теплі речі, іграшки тощо.

✴️Усі добрі справи Миколай робив таємно, але одного разу городяни вистежили його. Коли всі в місті дізнались, хто здатен на такі милосердні вчинки, вони обрали Миколая єпископом – у 325-му році він відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї, який звів імператор Костянтин Великий.

✴️За життя Миколай встиг зробити чимало добрих справ. Він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово допомагав бідним на суші та в морі. Завдяки цьому навколо Чудотворця з’явилася велика кількість легенд, і з часом Миколай став одним із найважливіших християнських святих.

✴️Але ще більше добрих справ приписують святому вже після його смерті в 342 році. Вважається, що його мощі зцілювали хворих, тому церква канонізувала Миколая, а люди стали шанувати його як заступника та покровителя.

☝️На Миколая прийнято відвідувати церковну службу і піднести молитву до ікони святого. Але найголовніша традиція цього свята – дарування подарунків дітям. Подарунок, як правило, кладуть вночі під подушку.

☝️Існувало повір’я, що якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то в прийдешньому році буде нещастя. Тому на день Святого Миколая чоловіки намагалися встати раніше і обійти весь двір.

☝️Незаміжні дівчата в ніч на Миколая загадували побачити судженого уві сні. Для цього біля ліжка ставили склянку з водою і просили судженого прийти до них і випити води.

☝️Ще однією доброю традицією є звичай миритися зі своїми ворогами: «На Микольщину клич друга, клич і ворога, обидва будуть друзі».

☝️З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію натепер перейняли й дорослі.

☝️Вважається, що це свято – останній день, коли можна віддати всі борги, інакше сім’я в наступному році бідуватиме.

❗💞 Щиро вітаємо всіх мешканців Новослобідської громади з Днем Святого Миколая та бажаємо Мирних і Веселих свят!🫶💖💖💖🫶



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи подобається вам наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь